• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dainis KazakevičsDainis Kazakevičs. Publicitātes foto: LFF

Latvijas futbola izlasi atkal vadīs pašmāju speciālists

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde ir lēmusi no valstsvienības galvenā trenera amata atstādināt slovēni  Slavišu Stojanoviču (Slaviša Stojanović). Viņa vietā pēc neilga pārtraukuma iecelts pašmāju speciālists – Dainis Kazakevičs.

Pašlaik 38 gadus vecais Kazakevičs kopš 2013. gada ir vadījis Latvijas U-21 izlasi, kopš 2012. gada paralēli pildot arī LFF sporta direktora pienākumus. LFF valde uzdevusi ar Kazakeviču noslēgt trīs gadu darba līgumu valstsvienībā. Līdz ar to LFF vadība sāk meklēt jaunu LFF sporta direktoru pienākumu un jaunu Latvijas U-21 izlases galveno treneri.

Stojanoviča līguma pirmstermiņa pārtraukšana saistīta ar LFF mēģinājumu ekonomēt naudas līdzekļus. Stojanovičs, ar kuru līgums tika noslēgts pērnā gada martā, sākotnēji ik mēnesi atalgojumā saņēma 11 000 eiro, bet ar šogad alga pieauga vēl par 3000 eiro. LFF viņam sedza arī uzturēšanās izdevumus.  Par līguma priekšlaicīgu laušanu LFF, visticamāk, nāksies viņam izmaksāt 150 000 eiro lielu kompensāciju.

Par spīti Latvijas izlases vājajam sniegumam 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā, Stojanovičam bija izdevies paveikt vairākas pozitīvas lietas: ieviest iekšējās kārtības noteikumus, kas nosaka, kā spēlētājiem būtu jāuzvedas publiskās vietās un sarunās ar žurnālistiem, noteikumos atrunāti arī ģērbšanās noteikumi un citas būtiskas lietas. Stojanoviča  vadībā tika atsvaidzināts Latvijas izlases sastāvs: aizvadītajā ciklā izlasē debitēja Antonijs Černomordijs, Aleksejs Grjaznovs, Mārtiņš Ķigurs, Ēriks Punculs, Daniels Ontužāns, Boriss Bogdaškins un Armands Pētersons.

Stojanovičam izdevās pārtraukt neveiksmju sēriju, ar 1-0 uzvarot Austriju, Latvijas izlasei izcīnot pirmo panākumu pēdējās 17 spēlēs. Bet Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (Fédération Internationale de Football Association, FIFA) rangā pašlaik atrodas necilajā 137. vietā.

Tavs komentārs par rakstu: