• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Slaviša StojanovičsSlaviša Stojanovičs. Foto: MN Press

Latvijas futbola izlasi vadīs slovēnis Stojanovičs

Latvijas Futbola federācija (LFF) ziņo, ka par Latvijas vīriešu futbola izlases galveno treneri oficiāli apstiprināts 49 gadus vecais Slovēnijas speciālists Slaviša Stojanovičs (Slaviša Stojanović).

Līgums ar Stojanoviču noslēgts uz trim gadiem. Slovēņu treneris jau sācis darbu, veicot ar izlases kandidātu atlasi un novērtēšanu, kā arī valstsvienības darba plāna sastādīšanu. Latvijā viņš ieradīsies nākamnedēļ.

Stojanovičs trenera karjeru sāka 1998. gadā, trīs sezonas vadot Slovākijas augstākās līgas klubu Bratislavas “Slovan”. Visilgāk viņš ir nostrādājis Slovēnijas spēcīgākā čempionāta klubā “Domžal”. Šo komandu Stojanovičs vadīja no 2002. līdz 2008. gadam, 2006./2007. gada sezonā aizvedot to līdz Slovēnijas čempiontitulam.

No 2009. līdz 2011. gadam Stojanovičs guva pieredzi Apvienoto Arābu Emirātu izlasē, kur viņš bija galvenā trenera asistents. Pēc tam sekoja gads Eiropas mērogā spēcīgās Slovēnijas izlases galvenā trenera amatā. Turpinājumā viņš vadīja Serbijas, Beļģijas un Ķīnas komandas, kuras spēlēja savu valstu augstākajās divīzijās. 2014. gadā Stojanovičs aizveda Belgradas “Crvena zvezda” līdz Serbijas čempionu titulam.

2017. gadā Stojanovičs vadīja FK “Rīga” klubu, kur tolaik spēlēja pašreizējais LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Latvijas futbola valstsvienība 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā iekļuvusi G grupā ar Polijas, Austrijas, Izraēlas, Slovēnijas un Maķedonijas izlasēm. Kvalifikācijas turnīrs sāksies martā un noslēgsies novembrī.

Tavs komentārs par rakstu: