Miksu Pātelainens ar savu krekliņuMiksu Pātelainens (pa labi) Latvijas Futbola federācijā saņem simbolisku krekliņu. Publicitātes foto: LFF

Latvijas futbolisti ceturto gadu pēc kārtas izcīna Baltijas kausu

Otro spēli aizvadot jaunā trenera Mikas Mati Peteri jeb vienkārši Miksu Pātelainena (Mika-Matti Petteri "Mixu" Paatelainen) vadībā, Latvijas futbola izlase Baltijas kausa izšķirošajā spēlē Viļņā cīnījās neizšķirti 1-1 (0-0) ar Lietuvas valstsvienību, bet ar to pietika, lai ceturto gadu pēc kārtas un 13. reizi vēsturē izcīnītu šo trofeju.

Latvijas izlasei 46. minūtē vārtus guva aizsargs Kaspars Dubra, kurš šajā mačā pildīja komandas kapteiņa pienākumus. Lietuvieši izlīdzinājumu panāca 86. minūtē.

Pirms tam mūsu izlase, pirmo reizi spēlējot pēc Pātelainena plāna, ar 1-0 bija uzvarējusi Igaunijas izlasi, kamēr Lietuva igauņiem piekāpās ar 0-2.

Latvija turnīrā izcīnīja četrus, Igaunija trīs, bet Lietuva – vienu punktu.

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (franču: Fédération Internationale de Football Association, FIFA) rangā atrodas 139., bet Lietuvas izlase – 133. pozīcijā.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 9. jūnijā “Daugavas” stadionā, kur draudzības spēlē tiksies ar Azerbaidžānas futbolistiem.