• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Trīs Latvijas izlases futbolisti nespēj apturēt vienu pretiniekuTrīs Latvijas izlases futbolisti nespēj apturēt vienu pretinieku. Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas futbolisti «iesēdušies ragaviņās»

Latvijas vīriešu futbola izlase gluži kā ragaviņās iesēdusies: Starptauitiskās futbola federāciju asociācijas (franču: Fédération Internationale de Football Association) rangā tā jau ilgāku laiku slīd arvien zemāk un zemāk.

Arī jaunākajā FIFA pasaules rangā, kas publicēts 14. jūnijā, Latvijas valstsvienība ir zaudējusi četras pozīcijas un tagad ieņem 137. vietu.

FIFA rangā Latvijai ir 1086 punkti, kas ir par 15 mazāk nekā iepriekšējā reizē. Latvijas izlase pēdējo uzvaru oficiālā mačā guva 2017. gada 10. oktobrī Pasaules kausa (World Cup) kvalifikācijā pret Andoras izlasi.

FIFA ranga līderpozīciju ieņem pagājušā gada Pasaules kausa bronzas medaļas ieguvēja Beļģija, kas apsteidz planētas čempioni Franciju. Trešā bez izmaiņām ir Brazīlija, kurai seko Anglija. Piektā, veicot divu pozīciju kāpumu, ir nupat Eiropas futbola asociāciju savienības (Union of European Football Associations, UEFA) Nāciju līgā uzvarējusī Portugāle, sestā – pasaules vicečempione Horvātija. Septītā tagad ir Spānija, astotā – Urugvaja, devītā – Šveice, bet pirmo desmitnieku noslēdz Dānija.

Pavisam FIFA rangā ir vērtētas 211 valstsvienības (šeit). Virs Latvijas 136. vietā atrodas Ruanda, 135. – Turkmenistāna, 134. – Burundi, bet mazliet vājākas nekā Latvija novērtētas Mjanma (138.), Andora (139.) un Zālamana salas (140.). No Eiropas valstīm zemāk nekā Latvija novērtētas Andora, Moldova (170.), Malta (181.), Lihtenšteina (183.), Gibraltārs (198.) un Sanmarīno, kuras izlase atrodas pēdējā, 211. pozīcijā.

Lietuvas valstsvienība ieņem 132., Igaunijas – 99. pozīciju.

Tavs komentārs par rakstu: