• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Elita Baklāne-AnsbergaElita Baklāne-Ansberga. Foto no: skaties.lv

Latvijas galvenā vides sargātāja tagad ir Baklāne-Ansberga

Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektores amatā Ministru kabinets apstiprināja konkursā uzvarējušo un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces atbalstīto Elitu Baklāni-Ansbergu.

Iepriekšējās VVD ģenerāldirektores Ingas Koļegovas atlaišana no amata janvārī bija viens no pirmajiem jaunieceltā ministra Pūces veikumiem. Tiesa, krietni saķēzījusies Koļegova ar Pūci panāca vienošanos par darba attiecību pārtraukšanu nevis tika atlaista “ar pantu”.

Pēc jauna VVD ģenerāldirektora atlases komisijas paustā, Baklāne-Ansberga vislabāk atbilda izvirzītajām prasībām, ieguva visaugstāko vērtējumu pretendentu vērtēšanas mutvārdu intervijā un vadības kompetenču novērtēšanā, kā arī par viņu ir sniegtas pozitīvas atsauksmes no iepriekšējiem sadarbības partneriem, kolēģiem un vadītājiem.

Baklānei-Ansbergai ir maģistra grāds ekonomikā un vadībzinātnē, viņa brīvi pārvalda angļu un krievu valodu, kā arī ir apguvusi vācu un spāņu valodas pamatzināšanas.

Līdz šim viņa sešus gadus strādājusi Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektora amatā, Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas vadītāja amatā, kā arī bijusi VSIA “Latvijas Valsts mērnieks” valdes priekšsēdētāja.

Kā jau Latvijā pieņemts, arī aiz Baklānes-Ansbergas velkas ne visai smuka “aste” – pēc aiziešanas no VZD vadītājas amata sagadījās tā, ka viņa “nejauši” sāka strādāt pašvaldībā, kurai, iespējams, bija centusies sagādāt prāvu valsts pasūtījumu, piesaistot lielas investīcijas (šeit).

Tavs komentārs par rakstu: