• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sigvards Kļava"Latvijas gredzena" garīgais tēvs Sigvards Kļava. Foto: Kaspars Balamovskis/muzikassaule.lv

«Latvijas gredzens» pieejams internetā

„Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Latvijas Televīziju piedāvā noskatīties Latvijas valsts simtgades mūzikas projekta „Latvijas gredzens” koncertu ierakstus. Ieraksti pieejami „Latvijas Koncertu” mājaslapā un vietnē Replay.lv

Latvijas valsts simtgadei veltītais diriģenta Sigvarda Kļavas vadītais vērienīgais mūzikas projekts „Latvijas gredzens” izceļ un parāda katra Latvijas novada īpatnības, kultūras bagātības un enerģiju.

Latgales dzīves garšu no kristīgās domāšanas līdz tautas dzīves ziņai un tradīcijām piedāvā koncertizrāde „Rakstiem un skaņai”. Izrādes režisore Inese Mičule pati ir stāstniece un virpina dūceni skatuves priekšplānā Līdz ar Latvijas Radio kori, kura mūziķi ne tikai dzied, bet arī spēlē un runā latgaliešu valodā, koncertizrādē iesaistīti etnomūziķi un vietējie katoļu priesteri. Latgales ainavās kori iekomponējusi videomāksliniece Katrīna Neiburga. Skatuves vidi sakārtojis scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, izrādi izgaismo mākslinieks Egils Kupčs.

„Kurzemes gredzena” mākslinieciskā koncepcija īstenota lielkoncertā „Pūt, vējiņi”, kura saturs veidots ap tautas dziesmas „Pūt, vējiņi” garīgo un melodisko telpu. Lielkoncertā piedalās Latvijas Radio koris, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, Liepājas Simfoniskais orķestris, pianists Vestards Šimkus, koklētāja Laima Jansone, etnomuzikologs Oskars Patjanko, etnogrāfiskie ansambļi „Saucējas” un „Suitu sievas”, aktieris Kaspars Znotiņš, kā arī Dūdinieki – Māris Jēkabsons, Ieva Nīmane, Eduards Klints, Kārlis Alberts Klints, Nils Jumītis.

Muzikālajā izstādē „Kalns uz augšu ies” Vidzeme atspoguļota kā gara spēka vieta, kā Latvijas kultūras sakņu vieta, Valsts karoga un Himnas šūpulis, Dziesmu svētku pirmsākumu vieta, dzejnieku, rakstnieku, komponistu, mākslinieku, skolotāju ideālās Latvijas sapņojumu un iedvesmas zeme. Muzikālajā izstādē piedalās Latvijas Radio koris, solists Daumants Kalniņš, ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, akordeonists Artūrs Noviks un pianists Rihards Plešanovs. Vizuālās koncepcijas un realizācijas autori – „Dd studio”.

„Zemgales gredzena” kino koncertā „Vēstures palos” muzikālā ceļojumā satiekas Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbenda grupa, mūziķi – brāļi Oskars un Raimonds Petrauski, kā arī laikmetīgās dejas mākslinieki Lilija Lipora un Guntis Spridzāns. Libretu radījusi dzejniece Inese Zandere. Zemgales garīgo auglību viņa atklāj caur Aspazijas (1865-1943), Annas Brigaderes (1861-1933), Jāņa Jaunsudrabiņa (1877-1962), Māras Zālītes dzejas un prozas spēku. Koncerta emocionālā kulminācija – Knuta Skujenieka dzeja, kas skan Pētera Vaska mūzikā. Režisors – Roberts Rubīns.

Muzikālās izrādes „Rīgas gredzens” atslēga ir radošais gars, kas atklājas dzejnieku Aleksandra Čaka (1901-1950) un Ojāra Vācieša (1933-1983), kā arī komponistu Artura Maskata un Ulda Stabulnieka (1945-2012) stāstā par dažādo Rīgu. Pilsētas dzīvi mūzikā un dzejā izstāsta aktieris Andris Keišs, dziedātājs Jānis Strazdiņš, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvars Kļava, scenogrāfe un tērpu māksliniece Ieva Jurjāne, režisors Viesturs Kairišs.

Tavs komentārs par rakstu: