• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas iedzīvotāji neatbalsta TV kanāla PBK slēgšanu

NOZARE.LV

Lielākā daļa - 70% - Latvijas iedzīvotāju neatbalsta Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) ideju par "Pirmā Baltijas kanāla" (PBK) slēgšanu, atbalstu pauž tikai 7%, liecina SKDS socioloģiskā pētījuma dati.

Mani nepārsteidz dati, kas liecina, ka pret PBK slēgšanu iestājas absolūts vairākums (90%) krieviski runājošo Latvijas iedzīvotāju, taču aptauja atklāj, ka arī vairāk nekā puse latviski runājošo nevēlas šī kanāla slēgšanu, stāsta SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

NEPLP nesen publiski paziņoja, ka plāno pieņemt lēmumu par atsevišķu Krievijas televīzijas kanālu, tostarp PBK, slēgšanu.

Pilnībā pret PBK iespējamo slēgšanu iebilst 50% aptaujāto respondentu, vēl 20% to drīzāk neatbalsta, savukārt 7% no valsts iedzīvotājiem ir noskaņoti drīzāk atbalstīt radikālus risinājumus.

Kanāla pilnīgu atslēgšanu atbalsta tikai 7%, bet 16% respondentu nav noteiktas pozīcijas šajā saistībā, liecina pētījuma rezultāti.

59% no respondentiem, kuri neatbalsta PBK slēgšanu, ir pārliecināti, ka tā būtu "vārda brīvības ierobežošana un cenzūra, kas nav pieļaujami demokrātiskā valstī".

Puse no aptaujātajiem (50%) uzskata, ka tāda rīcība provocētu nacionālo neiecietību un naidu, bet 48% atzīst, ka tas samazinātu izklaidējošo raidījumu piedāvājumu Latvijas skatītājiem.

Turpretī 45% pauž viedokli, ka tāda rīcība būtu vēršanās pret Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem.

Dati iegūti SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās. Aptauja tikai veikta laikā no 7.marta līdz 20.martam, un tās gaitā ar stratificētās nejaušās izlases metodi kopumā tika aptaujāti 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

 
 

Tavs komentārs par rakstu: