• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kristers Aparjods.Kristers Aparjods Siguldā. Foto: FIL

Latvijas kamaniņu braucējiem lieliski rezultāti PK posmā Siguldā

Latvijas kamaniņu braucēji Pasaules kausa (PK) posmā Siguldā izcīnīja vairākas godalgas. Uzvaras svinēja vīriešu un sieviešu divnieku ekipāžas un Kristers Aparjods vieniniekos, bet Elīna Ieva Vītola izcīnīja sudrabu dāmu solo sacensībās. Zeltu saņēma arī Latvijas stafetes  komanda.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Vīriešu divniekiem triumfēja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, turpretim sieviešu ekipāžām nepārspētas palika Anda Upīte/Sanija Ozoliņa.

Bots/Plūme apsteidza visus sāncenšus pirmajā braucienā un palika nepārspēti arī divu braucienu summā, uzvaru nodrošinot ar rezultātu 1 minūte un 22,642 sekundes. Latvieši abos braucienos laboja trases rekordu.

Vācijas ekipāža Tobiass Vendls/Tobiass Arlts (Tobias Wendl/Tobias Arlt) atpalika 0,156 sekundes, bet Itālijas duets Emanuels Rīders/Simons Kaincvaldners (Emanuel Rieder/Simon Kainzwaldner) uzvarētājiem zaudēja 0,382 sekundes un noslēdza laureātu trijnieku. Otra Latvijas ekipāža Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ieguva 5.vietu.

Sieviešu divniekiem septiņu ekipāžu konkurencē Upīte/Ozoliņa ar summā iekrātu rezultātu 1 minūte un 24,926 sekundes apsteidza visas sāncenses. Otro vietu izcīnīja 0,212 sekundes lēnākais ASV duets Ševona Čelsija Forgana/Sofija Kērkbija (Chevonne Chelsea Forgan/Sophia Kirkby), bet bronzu ieguva vācietes Džesika Degenharde/Šeijīna Rozentāle (Jessica Degenhardt/Cheyenne Rosenthal), kuras latvietēm zaudēja 0,335 sekundes. 

Sieviešu vieninieku sacensībās uzvarēja vāciete Dajana Eitbergere (Dajana Eitberger), kura divu braucienu summā finišēja pēc 1 minūtes un 22,999 sekundēm. Vītola uzvarētājai zaudēja 0,094 sekundes, bet apsteidza trešās vietas ieguvēju vēl vienu vācieti Jūliju Taubicu (Julia Taubitz), kuru no Eitbergeres šķīra 0,144 sekundes. 

Vēl divas mājinieces Sigita Bērziņa un Kendija Aparjode ierindojās attiecīgi 5. un 7. vietā.

Vīru vieninieku sacensībās uzvaru PK posmā izcīnīja Kristers Aparjods, kamēr Gints Bērziņš palika 7. pozīcijā.

Aparjodam, kurš bija ātrākais abos braucienos, šī ir trešā uzvara karjerā un otrā Siguldas trasē. Viņš ir vienīgais no Latvijas kamaniņu braucējiem, kurš izcīnījis uzvaras Pasaules kausa vīriešu vieninieku sacensībās.

Summā Aparjods otrās vietas ieguvēju vācieti Maksu Langenhanu (Max Langenhan) pārspēja par 0,253 sekundēm, bet vēl 0,014 sekundes atpalika itālis Dominiks Fišnallers (Dominik Fischnaller). Bērziņš no Aparjoda summā atpalika 0,920 sekundes.

Latvijas komanda, kuru pārstāvēja Vītola, Aparjods un Bots/Plūme, izcīnīja uzvaru arī stafetē, trasi veicot jauna rekorda laikā – 2 minūtēs un 12,111 sekundēs. Sudrabu saņēma Vācijas komanda, bet bronzu – amerikāņi.

Pasaules kausa sacensības Siguldā notiek divas nedēļas nogales pēc kārtas. Nākamajā posmā tiks sadalītas arī Eiropas čempionāta medaļas.

Tavs komentārs par rakstu: