• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Robežsargs pārbauda bēgļa pasiPārbaude uz robežas. Foto: eurobserver.com

Latvijas politiķu biznesa plāns: bēgļi + budžeta + ES nauda

Saeimas Eiropas lietu komisija beidzot ir iepazinusies ar valdības izstrādāto bēgļu uzņemšanas plānu. Plāns sastāv no ministriju pieprasījumiem, un, kā jau to varēja sagaidīt, bēgļu problēmu Straujumas valdība grasās izmantot, lai visai brīvi izrīkotos ar nodokļu maksātāju naudu. Šobrīd ir tāds iespaids, ka ministrijas sacenšas, kam izdosies vairāk notērēt.  

Komisijas locekle no partijas “Saskaņa” deputāte Jūlija Stepaņenko portālam BaltNews.lv ir sniegusi nelielu ieskatu valdības plānā. “Viena ministrija plāno konvojēt 710 bēgļu, cita – pieņemt dzemdības 360 bēglēm,” ironizē Stepaņenko. Pašlaik arī nav skaidrs, kā imigrantus piespiedīs pārcelties uz Latviju.

Kā zināms, pirmie 20 imigranti Latvijā ieradīsies 2016. gada janvārī (pēc tam ik mēnesi plānots uzņemt pa 30 imigrantiem). “Latvijai nolemtos” bēgļus uz šejieni atvedīs Itālijas un Grieķijas pārstāvji, bet vairāk nekā 135 tūkstoši eiro tiks tērēti tam, lai Latvijas “kastinga speciālisti” brauktu uz šīm valstīm stāstīt imigrantiem “uzvedības noteikumus” Latvijā. Vēl 215,4 tūkstoši eiro tiks tērēti imigrantu pirkstu nospiedumu ņemšanai (šim mērķim tiks iegādāti jauni, “EURODAC” prasībām atbilstoši aparāti).

Imigrantus no lidostas uz izmitināšanas vietu paredzēts vest jaunās automašīnās, pieņemot darbā 25 vadītājus. Divu gadu laikā tas izmaksās  kopumā vairāk nekā 700 000 eiro, bet auto skaitu un cenu Satiksmes ministrija atklāt “kautrējas”.  

Skaidrs, ka pašreizējā bēgļu uzņemšanas centrā Muceniekos visus imigrantus izmitināt nav iespējams, tāpēc centrs tiks paplašināts, tērējot tam 1,78 miljonus eiro, turklāt tur plānots uzbūvēt arī jaunu multifunkcionālu centru (800 000 eiro) un stadionu (300 000 eiro). Starp citu, labākas integrācijas vārdā stadionā būs atļauts sportot arī vietējiem.   

Bet interesantākais tas, ka atbilstoši valdības plānam budžeta izdevumi bēgļu uzņemšanai ar laiku strauji palielinās. Tā Veselības ministrija “sarēķinājusi”, ka 2017. gadā pirmējās medicīniskās apskates izmaksas vienam, imigrantam pēkšņi palielināsies no 262 uz 437 eiro.  

Interesanti, ka nedz ministru prezidente Laimdota Straujuma, nedz kāds cits no viņas komandas joprojām nav atbildējis, kā tiks tērēti 56 miljoni eiro, ko Eiropas Savienība piešķīrusi Latvijai par bēgļu uzņemšanu, un kā tas nākas, ka šī summa atbilst maksai par vairāk nekā 9000 bēgļiem.  

Tavs komentārs par rakstu: