• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Pretmigrācijas demonstrācija RīgāKamēr jūs te pastaigājaties, mēs visu jau esam izlēmuši... Foto: LETA

Latvijas politiskais «krējums» sabiedrību apmuļķojis un parakstījis ANO Migrācijas deklarāciju

Izrādās, pirms divām nedēļām Saeimas deputātu ar milzu patētiku pieņemtais “ieteikums” valdībai nepievienoties Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Globālās migrācijas paktam (šeit) ir bijis tikai maldu gājiens, lai apmuļķotu lētticīgo sabiedrību. Ārlietu ministrija (ĀM) atklāj, ka kopš 2016. gada gan pakts, gan ar to saistītā deklarācija bijusi pieejama kaut kur ĀM mājas lapas dzīlēs, bet tagad nu ir par vēlu kaut ko iebilst.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Šajā kontekstā patiesībā paliek tikai viens jautājums: ar ko “jaunā” 13. Saeima atšķiras no “vecās” 12.? Nedomāju, ka tuvākajā laikā ANO Migrācijas pakts kaut ko mainīs Latvijas ikdienā. Taču, kad mūsu valstī labklājība pietuvosies Rietumeiropas valstu līmenim (un es ticu, ka kādreiz tas notiks), vai 13. Saeimas deputāti un Edgara Rinkeviča izrīkotie ĀM susuriņi būs gatavi atbildēt par to, ko viņi bez jelkādas konsultēšanās ar sabiedrību ir sastrādājuši 2018. gada decembrī? Vai arī viņi cer uz “globālo atbildību”, kurā tādi Saeimas un ĀM smerdelīši ir tik sīka vienība, ka nedabūs pat medālīšus?    

Bet politiskā “krējuma” sazvērestība te ir “uz sejas”: ANO Globālais migrācijas pakts pēdējā brīdī Saeimā tika apspriests, turpretim cits ar to saistīts dokuments – ANO Globālā deklarācija par bēgļiem – palika “nepamanīts”. Decembra sākumā Saeima ar vienas balss pārsvaru nolēma, ka Latvija nepievienosies ANO Globālajam migrācijas paktam. Saeimas deputāti, kas iestājās pret paktu, norādīja, ka tas ir pret Latvijas interesēm, un, kaut arī ir juridiski nesaistošs, tomēr vēlāk uz tā pamata var tapt dokumenti, kas migrācijas jomā būtu jāpilda arī mūsu valstij. Tas viss izrādās muļķīšiem paredzēts cirks – tāds pats, kā visi balagāni, ko iestudē Latvijas pirmā un otrā vara.

Rezultātā Latvija ir atbalstījusi ANO Globālo deklarāciju par bēgļiem, lai arī diskusijas par to nav notikušas, bet pati deklarācija ir izstrādāta uz it kā noraidītā pakta pamata.

Balsojumā Ņujorkā no 193 valstīm, kas pārstāvētas ANO Ģenerālajā asamblejā, pret ANO Globālo deklarāciju par bēgļiem balsoja tikai ASV un Ungārija, trīs valstis no balsošanas atturējās un vairākas nepiedalījās. Latvijas pārstāvji deklarāciju atbalstīja, lai gan sabiedrības vairākumam tas neienāce ne prātā, jo parlaments taču bija nobalsojis “pret”.

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols šo nodevību post factum mēģina mīkstināt tā: “Ar migrāciju saistītie dokumenti mūsu sabiedrībā tiek uztverti sensitīvi, un tos nepieciešams plašāk apspriest Saeimā un sabiedrībā.” Tā gan! Deklarācija ir pieņemta, Latvijas politiskie gurķi to ir parakstījuši, un tagad mēs to apspriedīsim, vai ne, Kola kungs? Dariet to pats, ja jums nekas svarīgāks nav darāms!

Vai arī ejiet pie velkamistiem un stāstiet cits citam anekdotes par to, kā izdevies piemuļķot pajolīšus, kas nesaprot, uz kurieni virzās mūsdienu pasaule. 

4 Komentāri


 1. Una
  2018-12-23

  Kurš kangars (uzvārdu ) pārstāvēja Latviju ANO balsojumā , mērglis !

 2. Romans
  2018-12-23

  Tāpēc jaunie, ar tās politiku netiek pielaisti pie stūres. Atliek tikai cīnīties ,mirt vai uzvarēt. Ne viena diktatūra, a tāda ir LAtvijā bez cīņas varu neatdos. Mēs cīnīsimies. Jo mums ir spēks, pārliecība un tautas atbalsts.

  • Oskars
   2019-01-07

   Jau 30 gadus Latvieši katrās vēlēšanās balso pret ''vecajiem ļaunajiem'' un par ''labajiem jaunajiem'' politiķiem. Bet dīvaini: tikko kāds ''labais jaunais'' deputāts pārkāpj Saeimas nama slieksni- pārvēršas par tautas nodevēju ! Atcerēsimies, ka arī Rinkevičs tika ievēlēts. Tikai toreiz viņš vēl bija ''jaunais, labais, bet zilais''. Ko ? Neviens to nezināja ? Nu nestāstiet, biedrīši ! Tie esat jūs, dauņi, kas skrien uz vēlēšanām ar pārliecību: ''Šoreiz taču izdosies!'' Tupums ir bezgalīgs telpā. Bet taču ne laikā ! Kad pienāks tā diena, ka jūs sapratīsiet- visi, kas ir ''tur, augšā''- ir vienas Sistēmas daļas. Slikti ir nevis tāpēc, ka viņi ir labi vai ļauni, bet tāpēc, ka viņi tur IR. Nebarojiet Sistēmu, kura jūs drāž, slauc un ņirgājas...................

 3. Arita
  2018-12-23

  Ārā no posteņiem bezatbildīgas personas- Kolu un "zilo" Rinkēviču ar savu "sievu"! Drāziet viens otru, nevis tautu par pašas naudu!!!!

Tavs komentārs par rakstu: