• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas dāmu tenisa izlase 2019. gadāLatvijas izlase pirms mača Arēnā Rīga. Trešā no kreisās Aļona Ostapenko, ceturtā Anastasija Sevastova. Foto: EPA/LETA

Latvijas tenisistes cīnīsies pārspēlēs par iekļūšanu Pasaules pirmajā grupā

Latvijas sieviešu tenisa izlase, kurā galvenās lomas bija abām mūsu spēcīgākajām sportistēm, Sieviešu tenisa asociācijas (Women’s Tennis Association, WTA) ranga 12., un 22. raketei Anastasijai Sevastovai un Jeļenai Ostapenko, ir iekļuvušas pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā.

9. un 10. februārī “Arēnā Rīga” mūsu dāmas pārliecinoši pieveica Slovākijas izlasi. Sestdien Ostapenko ar 7-5, 6(5)-7, 6-1 bija pārāka par Rebeku Šramkovu (Rebecca Šramková, WTA 188.), bet Sevastova ar 6-4, 6-0 sakāva Annu Karolīnu Šmīdlovu (Anna Karolína Schmiedlová, WTA 61.).

Svētdienas pirmajā spēlē Sevastova ar 6-3, 6-2 uzvarēja Šramkovu, un Latvijas izlasei tas ļāva gūt priekšlaicīgu panākumu ar 3-0.

Pēc šā mača bija ieplānota Aļonas Ostapenko cīņa ar Šmīdlovu, bet šim duelim vairs nebija nekādas nozīmes, tāpēc tas nenotika. Izlašu vadība gan vienojās, ka dubultspēle tiks aizvadīta.

Latvijas izlases pieteikumā šajā Federāciju kausa mačā pārstāvēja arī Diāna Marcinkēviča (WTA 279.), Daniela Vismane (645.) un Patrīcija Špaka, kura WTA rangā pagaidām nav iekļuvusi. Latviju cīņā veda kapteinis Adrians Žguns.

Tādejādi Latvija aprīlī sacentīsies par vietu Pasaules pirmajā grupā, kur savā starpā spēkosies trīs pārējās otrās grupas pirmās kārtas uzvarētājas un četras pirmās grupas neveiksminieces. Savukārt Slovākija turpinājumā cīnīsies par neizkrišanu uz Eiropas/Āfrikas zonas pirmo grupu.

Tavs komentārs par rakstu: