• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jelena Ostapenko kortā.Aļona Ostapenko Latvijā palikusi vienīgā augstākās klases tenisiste. Foto: WTA.

Latvijas tenisistes piekāpjas Austrijai un «izkrīt» uz zemāku grupu

Ar Jeļenas Ostapenko divām uzvarām vienspēlēs Latvijas tenisistēm nepietika, un komanda viesos ar 2-3 zaudēja austrietēm Billijas Džīnas Kingas kausa (Billie Jean King Cup) izslēgšanas kārtā. Izšķirošajā cīņā Ostapenko un Diāna Marcinkēviča cieta neveiksmi dubultspēlē.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Ostapenko ieņem 18. vietu Sieviešu tenisa asociācijas (Women’s Tennis Association, WTA) rangā un abu valstu mačā bija potenciāli spēcīgākā tenisiste.

Kapteinis Adrians Žguns Latvijas komandā līdzās Ostapenko iekļāva Danielu Vismani (WTA 266.), Marcinkēviču (300.) un reitingā neuzskaitīto Beatrisi Zeltiņu. Austrijas komandā WTA rangā augstākajā vietā bija Sinja Krausa (WTA 197.), bet pret Latviju spēlēja vēl arī Barbara Hāsa (Barbara Haas, WTA 396.), Tamira Pašeka (Tamira Paszek, WTA 492.) un Melānija Klafnere (Melanie Klaffner, WTA 652.).

Pirmajās vienspēlēs Vīnes piepilsētā Švehatā piektdien Ostapenko uzveica Pašeku, savukārt Vismane piekāpās Austrijas komandas pirmajai raketei Krausai.

Otrajā dienā Ostapenko ar 6-0, 3-6, 6-1 uzvarēja Krausu un panāca Latvijai 2-1 pārsvaru. Taču nākamajā vienspēlē Marcinkēviča ar 2-3, 3-6 atzina mājinieces Pašekas pārākumu.

Izšķirošajā dubultspēlē Ostapenko un Marcinkēviča ar 5-7, 3-6 piekāpās  Klafnerei un Krausai. 

Mača uzvarētājas austrietes ieguva iespēju pakāpi augstākā līmenī pretendēt uz vietu finālturnīrā, savukārt zaudējusī Latvijas komanda izkrita uz reģionālo pirmo grupu. 

Latvijas komanda formāli bija dueļa favorīte un izslēgšanas kārtā iekļautajos astoņos pāros tika izlikta ar ceturto numuru, savukārt austrietes uzaicināja no zemāka līmeņa, jo Lielbritānija kā mājiniece saņēma īpašo ielūgumu dalībai 12 komandu finālturnīrā. 

Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņa ir tenisā nozīmīgākās sacensības sieviešu nacionālajām komandām. 

Tavs komentārs par rakstu: