• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ivars BelteIvars Belte. Ekrānšāviņš no: LTV

Latvijas TV vadībai izsaka neuzticību

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kā VSIA "Latvijas Televīzija" valsts kapitāla daļu turētāja vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Lēmums ir stājies spēkā nekavējoties, līdz ar to Belte un Ņesterovs vairs nevada LTV.

NEPLP skaidro, ka LTV vadība 2017. un 2018. gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas rada risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.

2016.gadā valsts budžetā apstiprināja LTV nozīmīgu attīstības projektu – "Studijas režijas atjaunošana, vienota aparatūras kompleksa, kas apkalpos vairākus studiju paviljonus, izveide" divu gadu periodam piešķirot līdzekļus 1 000 050 eiro apmērā. Saskaņā ar plānu 800 000 eiro bija jāiztērē līdz 2017. gada beigām, bet LTV apguva nepilnus 175 000 eiro, apņemoties darbus paveikt līdz 2018. gada martam, tomēr arī tad nekas nenotika. Tāpat 2018. gadā LTV bija jāizlieto vēl 250 000 eiro un līdz 17.decembrim projekta pirmā kārta jānodod ekspluatācijā. Arī šoreiz plāns netika izpildīts. Turklāt projekta īstenošanas gaitā konstatēts būtisks sadārdzinājums – nepilni 500 000 eiro. Lai projektu pabeigtu, LTV bija spiesta papildus ņemt kredītu pusmiljona eiro apmērā.

2018. gada maijā, pastāvot riskam, ka Ziņu dienesta režijas komplekss jebkurā brīdī var pārstāt darboties, valdība augustā atbalstīja 414 137 eiro apmērā piešķīrumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. LTV apņēmās projektu īstenot līdz gada beigām. NEPLP konstatē, ka iepirkums, kas saistīts ar instalāciju iegādi un uzstādīšanu, ir izsludināts 14. novembrī un, paziņojot iepirkuma rezultātus 13. decembrī, plānotos darbus nav iespējams pabeigt laikā. Ja līdzekļi neparedzētiem gadījumiem netiek apgūti līdz gada beigām, tie jāatmaksā atpakaļ valsts budžetā. Padomes uzskatā šāda projekta plānošanas prakse neatbilst labas pārvaldības principiem Latvijas sabiedrības interesēs, kā arī apdraud sabiedriskā pasūtījuma realizāciju.

Veicot revīziju par LTV sadarbību ar trešajām pusēm, padome konstatēja, ka LTV sniedz reklāmas pakalpojumus komerctirgum. Tostarp šā gada oktobrī Belte ir noslēdzis līgumu ar vismaz vienu Latvijas komerctelevīziju, padarot sabiedrisko mediju par reklāmas aģentūru, kas, izmantojot publiskos resursus, apkalpo komerctirgu. NEPLP atzīmē, ka spēkā esošā stratēģija šādu komercpakalpojuma sniegšanu neparedz, tāpēc saskaņā ar Valsts kontroles ziņojumu "Vai sabiedriskā pasūtījuma plānošana un īstenošana ir organizēta mērķtiecīgi?" un Eiropas tiesību aktiem, šajā rīcībā ir saskatāmi šķērssubsidēšanas riski.

Izvērtējot kapitālsabiedrības sasniegtos rezultātus un valdes darbu 2017. gadā, NEPLP pieņēma lēmumu LTV valdes locekļiem nepiešķirt prēmijas (bija plānots šim mērķim iztērēt kopumā gandrīz 27 000 eiro). LTV valde šim NEPLP nepiekrīt un pieprasa to atcelt.

Pēc Beltes un Ņesterova atlaišanas LTV valdē darbu turpina valdes loceklis finanšu jautājumos Ivars Priede.

Nākamā gada 10. janvārī NEPLP izsludinās konkursu uz vakantajām sabiedriskā medija valdes locekļu vietām, bet nākamnedēļ iecels pagaidu valdes locekli.

2 Komentāri


 1. CNN
  2018-12-29

  Beidzot sorosa ruporu Latvijā padzina , uzreiz redzama sorosistu Tēraudas , Latkovskiņa , Pūcītes histēriskā reakcija ! Mieru , tikai mieru ,sorosisti , viss ir likumīgi !AR

 2. Ome
  2018-12-31

  5 000 mēnesī Beltem , vai tas atbilst darba kvalitātei Latvijas televīzijā , visiem skaidrs , ka neatbilst ! BOZ

Tavs komentārs par rakstu: