• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Brīvības pieminekļa virsotneIlustrācija materiālam "Latvia, a disappearing nation" (Latvija, izzūdoša nācija) vietnē politico.eu. Foto: Getty Images

Latvijas Valsts kase aizņēmusies vēl 0,7 miljardus eiro

Valsts kase 12. februārī ir emitējusi 30 gadu obligācijas 700 miljonu eiro apmērā.Obligāciju dzēšanas dzēšanas termiņš noteikts 2049. gadā, to ienesīgums – 1,929%, fiksējot kupona (procentu) likmi 1,875%.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA un ārvalstu ziņu aģentūru materiālus

Ņemot vērā ne jau Latvijas valstij izdevīgos noteikumus un drošās (valsts) garantijas, nav jābrīnās, ka pieprasījums pēc obligācijām ir būtiski pārsniedzis piedāvājumu. Valsts kases sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Šmite-Krēgere informē, ka Latvijas obligācijas iegādājās vairāk nekā 70 investoru, pārsvarā no Eiropas valstīm.

Bez šaubām, neiztiek arī bez obligātās miglas pūšanas, lai pārliecinātu sabiedrību, ka “viss ir vislabākajā kārtībā”. “Finansējums piesaistīts labvēlīgā finanšu tirgus situācijā ar izdevīgām aizņemšanās procentu likmēm, nodrošinot zemus un prognozējamus parāda apkalpošanas izdevumus ilgtermiņā. Ar šo vērtspapīru emisijas darījumu Valsts kase ir piesaistījusi lielāko daļu no šogad plānotā aizņemšanās apmēra ārējos tirgos,” apgalvo Šmite-Krēgere.

Latvijas ārējā parāda kārtējo “pārstrukturēšanu” veica ārvalstu bankas, starp kurām vadošās –  “Citi” (galvenais birojs Ņujorkā, ASV), “Credit Agricole” (galvenais birojs Monrūžā, Francijā) un “Goldman Sachs” (galvenais birojs Ņujorkā, ASV).

2019. gada februāra vidū Latvijas ārējā parāda apjoms ir 11 miljardi 183,5 miljoni eiro. Tas ir aptuveni 5886 eiro uz vienu Latvijas iedzīvotāju, zīdaiņus ieskaitot. Ārējā parāda “apkalpošana” pašlaik izmaksā 511,6 miljonus eiro gadā jeb apmēram 1,4 miljonus dienā.

Tavs komentārs par rakstu: