• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvija vs Grieķija. Vīru basketbols.Latvijas izlase pret grieķiem spēlēja ar iedvesmu. Foto: FIBA

Latvijas vīriešu basketbola izlase iekļūst Pasaules kausa finālā!

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2023. gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas spēlē Krētā pārspēja Grieķiju. Mazliet vēlāk Turcija pieveica Beļģiju, un Latvijas basketbolisti varēja līkmot par vēsturisku uzvaru: Latvijas valstsvienība jau ir nodrošinājusi vietu PK finālturnīrā!

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Lai jau pēc šīs spēļu kārtas latvieši iekļūtu Pasaules kausā, bija nepieciešams pārspēt Grieķiju un cerēt, ka Beļģija piedzīvos neveiksmi pret Turciju vai Serbija piekāpsies Lielbritānijai.

Pateicoties izlases līderu Jāņa Strēlnieka, Jāņa Timmas un Daira Bertāna rezultatīvajai spēlei, savu galveno uzdevumu latvijas izlase paveica: grieķi tika pievārēti pārliecinoši – 80-60 (16:13, 20:15, 27:17, 17:15).

Drīz pēc tam Turcija savā laukumā ar rezultātu 86-52 uzvarēja Beļģiju, ļaujot Latvijai pirmo reizi sasniegt PK finālturnīru.

Pēc šīs spēles PK izcīņas kvalifikācijas turnīra I grupā Latvija ar sešām uzvarām septiņos mačos ieņēma pirmo vietu, bet Grieķija ar četriem panākumiem septiņās spēlēs atradās par vienu vietu zemāk. Tālāk sekoja Turcija un Beļģija, kurām bilance bija 3-4, piektā bija Serbija (3-3), bet sesto vietu ieņēma Lielbritānija (1-5).

14. novembrī Latvijas valstsvienība “Arēnā Rīga” ar 79-63 pieveica grupas pastarīti Lielbritāniju.

Kvalifikācijas turnīra ciklā 2023. gada februāra beigās Latvijas izlasei pēdējās divas spēles grupā – viesos pret Turciju, savā laukumā pret Grieķiju.

Uz 2023. gada PK finālturnīru dosies grupas trīs spēcīgākās komandas. Finālturnīrs no 25. augusta līdz 10. septembrim notiks Filipīnās, Japānā un Indonēzijā, piedaloties 32 valstsvienībām. 

Tavs komentārs par rakstu: