• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas volejbola izlase spēlēLatvijas valstsvienībai pietika ar negaidītu (pēc 26 gadu pārtraukuma!) uzvaru pār Igauniju. Foto: CEV/sportazinas.com

Latvijas volejbola izlase pirmo reizi vēsturē iekļūst Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

Latvijas vīru volejbola valstsvienība 9. septembrī, pateicoties īpatnējai punktu skaitīšanas sistēmai, nodrošināja vietu Eiropas čempionāta finālturnīra astotdaļfinālā. Diemžēl tā mūsējiem pagaidām izrādījās virsotne, jo svētdien, 12. septembrī Latvijas valstsvienības volejbolisti bez ierunām ar 0-3 piekāpās Itālijas valstsvienībai.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, grupu turnīrā Latvijai pietika ar vienu uzvaru, kura tika gūta pār Igauniju ar 3-1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21). Vēl divus punktus turnīra tabulā Latvija ieguva par diviem zaudējumiem piecu setu cīņās pret Slovākiju un Horvātiju.  

Latvijai vietu izslēgšanas turnīrā nodrošināja tā pati Igaunija, kura Tallinā D apakšgrupā ar 0-3 (18:25, 17:25, 19:25) zaudēja Francijai. Igauņi bija vienīgie, kuri Latvijai varēja aizšķērsot ceļu uz izslēgšanas turnīru. Tiesa, lai tas notiktu, viņiem vajadzēja paveikt brīnumu: uzvarēt olimpisko čempioni Franciju. Tas nenotika, un līdz ar to Latvijas volejbolisti D apakšgrupā ieņēma ceturto pozīciju un dosies uz Čehijas pilsētu Ostravu, kur astotdaļfinālā cīnīsies B grupas uzvarētāju Itāliju. 

D apakšgrupā pirmo vietu ar piecām uzvarām piecās spēlēs un 15 punktiem ieņēma Francija, bet ar četrām uzvarām un 11 punktiem finišēja Vācija. Trešā ar trim uzvarām un septiņiem punktiem bija Horvātija, bet Latvijai bija viena uzvara un pieci punkti. Slovākija finišēja ar vienu uzvaru un četriem punktiem, bet Igaunijai – tas pats viens panākums un trīs punkti.

Tavs komentārs par rakstu: