• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Armands Krauze un Augusts BrigmanisArmands Krauze (no kreisās) uz lietām raugās pavisam citādi nekā Augusts Brigmanis. Izmantotā foto autors: Māris Antinevičs/LA.lv

Latvijas Zemnieku savienības vadību pārņem Krauze

13. Saeimas vēlēšanās fiasko piedzīvojušās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) “vecākās daļas” – Latvijas Zemnieku savienības (LZS) – kongresā partijas ilggadējam priekšsēdētājam Augustam Brigmanim nācās zaudēt amatu. Viņa vietā kongresa delegātu vairākums labprātāk vēlējās redzēt Saeimas deputātu Armandu Krauzi.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Simptomātiski, ka starp trim izvirzītajiem partijas vadītāja kandidātiem – trešais bija Ringolds Arnītis – Brigmanis tika pārliecinoši izgāzts jau pirmajā kārtā, savācot vismazāk balsu un izstājoties no tālākas cīņas par amatu. Otrajā kārtā par Krauzi nobalsoja 152 delegāti, bet Arnītis saņēma 94 balsis.

Savā uzrunā pirms balsojuma Brigmanis kritizēja Māra Kučinska vadītās valdības darbu – tas neesot bijis “tāds, kādu to sagaidīja vēlētāji”. Tā nu tas ir, turklāt Kučinska kabinets savus vēlētājus atļāvās ignorēt ne tikai tieši pirms vēlēšanām, bet visus trīs valdīšanas gadus.

Tas arī bija galvenais ZZS neveiksmju cēlonis 13. Saeimas vēlēšanās. Un tagad izrādās, ka Kučinska valdības “biezā āda” nodrošināja piespiedu atkāpšanos arī pašam Brigmanim.

LZS biedri acīmredzot cer, ka Krauzem izdosies atjaunot partijas “veiksmes stāstu”.

Tavs komentārs par rakstu: