• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skursteņi dūmo uz velna paraušanuMan tur debesīs ir viena kaija, kaijiņa, eiropeiska ļoti... Foto: Reuters

Latvisko «OIK biznesu» glābs Eiropas Komisija

Priekšvēlēšanu laikā visu iespējamo “Vienotību” dēlietim ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam arvien grūtāk nākas noturēt politiski svarīgā “OIK biznesa” kanti. Pat objektīvais sabiedrotais, labais onkulis no koalīcijas partnerpartijas Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Māris Kučinskis sācis sliekties uz “populisma” pusi un runāt par “sabiedriski pieņemamu OIK problēmas risinājumu”.

Dzintars Zaļūksnis

Taču viss, kas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sakarā ir “sabiedriski pieņemams”, galīgi nav pieņemams tiesiski paļāvīgajiem “OIK biznesmeņiem”. Tāpēc Arvilam nākas vilkt laiku, cik vien tas iepējams. Gandrīz līdz septembrim viņš ir novilcis, ne nieka nekaitēdams “OIK brālībai”, atlicis vēl mēnesis un...

Tad jau redzēs: kamēr jaunu veco valdību apstiprinās un tā pilnā sparā varēs 100 dienas, t.i., līdz jaunajam gadam  “iepazīties ar darāmo” – “OIK biznesmeņi” var īpaši neuztraukties, savus  27 000 eiro stundā viņi turpinās saņemt kā bankā (par to šeit). Tie ir kopumā vēl 66,6 miljoni, ko elektroenerģijas patērētāji un nodokļu maksātāji čakli sanesīs “OIK stropos”.

Un tad Ašeradenam vai viņa pēcnācējam talkā nāks pati Eiropas Komisija (EK). Proti, tā rosina izvirzīt “vēl tālejošākus mērķus Eiropas Savienības (ES) klimata politikā, ņemot vērā ASV izstāšanos pērn no Parīzes klimata vienošanās”. ES jau apņēmusies līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcas gāzu izmešus par 40%, salīdzinot ar 1990. gada rādītājiem. Šis skaitlis būtu jāpalielina līdz 45%, uzskata EK. Tāpēc ES šogad vienojās, ka līdz 2030. gadam enerģijas efektivitāte ir jāpalielina par 32,5%, bet atjaunojamajai enerģijai ir jābūt līdz 32% no kopējā apjoma. Vai varat iedomāties vēl labāku argumentu OIK sistēmas saglabāšanai?

Vārdu sakot, visiem “OIK korešiem” Brisele gatavo milzu medusmaizi.

Tavs komentārs par rakstu: