• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jānis Dombrava pie Brīvības pieminekļaJāņa Dombravas gaišais sapnis par barikādēm. Attēls no: youtube.com

«Latvisko partiju» politiķi uzskata, ka vēlētāji ir tikpat stulbi kā viņi paši

Pašpasludinātās “latviskās partijas”, gatavojoties vēlēšanām galvaspilsētā, allaž ir sevi pretnostatījušas “Saskaņai” un ir sevišķi tās simbolam Nilam Ušakovam. Taču pēdējos trījos pašvaldību vēlēšanu ciklos tās ir uzvedušās tik stulbi, ka “Saskaņas” un tās partnera – “Gods kalpot Rīgai”– panākumi ir tikai loģiski.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Taču mūsu “latvieši” nenolaiž savas ēzeļa ausis un ir stingri nolēmuši turpināt tādā pašā garā, proti, uzskatīt Rīgas vēlētājus par vismaz tik pat stulbiem, kā paši politiķi. Tāpēc, gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, 13. Saeimas deputātu “latviskais” vairākums ir otrajā lasījumā atbalstījis Jāņa Dombravas (“Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK) ideju ar likumu noteikt, ka “Rīga nodrošina vienlīdzīgus pakalpojumus visiem Latvijas iedzīvotājiem neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas”. Ko tas nozīmē? Rīcību “pēc vajadzības”, protams!

Dombrava demagoģiski atgādina, ka 1991. gadā, kad “bija jāveido” barikādes, “visi cilvēki, neatkarīgi no dzīvesvietas reģiona, devās uz Rīgu kā Latvijas galvaspilsētu, lai to aizsargātu, cīnītos par brīvību un neatkarību”.

Nopietni, Janka? Jums barikāžu laikā bija divarpus gadiņi, tomēr visu tik skaidri atceraties? Un kāds, Dombravas jaunskungs, barikādēm vispār sakars ar 2019. gadu? Tāpēc vēlos vismaz jums atgādināt dažas lietas.

Pirmkārt, tā vēlētāju daļa, kas tic, ka atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā viņiem ir piešķīris “dārgais Niluška”, patiešām ir ar īsu atmiņu, jo “Saskaņa” un Ušakovs ir ieradušies “uz visu gatavu” – pašreizējās atlaižu sistēmas veidošana tika sākta Gundara Bojāra (iz pašlaik smilšu kalniņā klepojošās LSDSP) vadītajā Rīgas domē un tika pilnībā noformēta Jāņa Birka (starp citu, viņš bija no nacionālās apvienības) laikā. “Saskaņai” – un vēl jo vairāk Ušakovam personīgi – ar to nav nekāda sakara!

“Saskaņas” “nopelns” ir tikai braukšanas tarifu “nostabilizēšana” pašreizējā līmenī un neveiksmīgā diskusija par “Tallinas varianta”, t.i. bezmaksas braucienu ieviešanu visiem galvaspilsētā deklarētajiem cilvēkiem. Skaidrs, ka “latviskā koalīcija” to nobloķēja.

Otrkārt, Rīga pērn Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā (PFIF) iemaksāja gandrīz 100 miljonus eiro jeb ap 10% no sava budžeta. PFIF naudiņa gandrīz visām Latvijas pašvaldībām ļauj līdzsvarot savus budžetus uz Rīgas rēķina. Vai ar to nepietiek, lai pievērtu muti, runājot par “parazītisko Rīgu”?

Treškārt, “latviskās partijas” – pārmaiņus “Jaunais laiks” un nacionālā apvienība – Rīgā jau ir “rullējušas”. Vai atgādināt, ar ko tas beidzās? Ja neatceraties, palūkojiet, cik “produktīvi” pašlaik darbojas Rīgas domes “latviskā opozīcija”!

Ceturtkārt, ja Rīgas dome tiks piespiesta atcelt visai ērtās Rīdzinieka kartes, tas kaut kādā veidā nāks par sliktu Ušakova bandai? Nē, tas radīs neērtības daļai rīdzinieku. Jūs domājat, ka daudz būs tādu muļķu, kuri ticēs, ka “latviskās partijas”, nokļūstot pie varas Rīgā, Rīdzinieka kartes atjaunos? Nu, nu...

Vārdu sakot, ar urrā saucieniem pagrābtās jaunekļa Dombravas ieceres, kā teica vecajos nelabajos vēsturiskā materiālisma laikos, lej ūdeni uz “Saskaņas” un Ušakova dzirnavām. Jūs ko, marsiešu jaunā paaudze, vēlaties rīdziniekiem uzspiest vēl četrus gadus “Ušakova diktatūras”?

Pilnīgi izmisums māc. Tātad “latviskās partijas” nemaz nevēlas pārņemt varu galvaspilsētā.

Tavs komentārs par rakstu: