• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ķencis un Pāvuls uz padomju simbolikas fona"...uz laimi un brīvi..." Kolāža: Nemo

Latvju vēlētāja saldā miesa jeb Kāpēc vienmēr garām?

Statistiski vidējais latviešu vēlētājs atgādina uz šķīvja izlobītu garneli, kuru var ērti apvelt jebkura pozā, lai aplietu ar mērci un aprītu. Uz šo procesu parasti izveidojas pat rinda, pulcējās kretīni un vēl jaudīgāki kretīni, kuri steidz pašķirties lielākā kretīna priekšā. Pēdējais tad arī izpilda horeogrāfiski gadiem atstrādāto vēlētāja piesmiešanas aktu. Kāpēc tā notiek ik pa katriem 4 gadiem?

Nemo, ar TVRiga.com laipnu atļauju

Musu redakcijas izklāsts ir tradicionāli īss, tāpēc centīsimies koncentrētā formā iebāzt pirkstu katrā kārtīga latvieša elektoriālajā stigmā.

1) Dziļi snaudošā padomju pieredze un no vecākiem mantotās emocionālās nostādnes čukst: “Tas nav taisnība. Tā ir mūsu valsts. Viņi mums to nenodarīs...etc...”

Nodarīs!!! Panāks un vēlreiz iedos... Atņems, pārdalīs un apkrāps! Toreiz, līdz 1991. gadam, tā nevarēja – likumi paredzēja jumtu virs galvas, cenas bija fiksētas un studijas bezmaksas.

Šī sajūta, ka valsts nevar ļauni izrīkoties ar visiem pavalstniekiem, nāk no šiem senajiem laikiem un vairs nav aktuāla. Šo maldīgo refleksu sen vairs nav itāļiem, spāņiem un grieķiem, kuriem nav dzīves pieredzes sociālismā un viņi ir pieraduši streikot, dumpoties un pastāvēt uz savām tiesībām. Bet tas nu galīgi nav tipiski apātiskajiem latviešiem visos līmeņos.

2) Ticība Latvijas valsts leģitimitātei. 1991. gadā komunisti pasvieda tautai veco karogu un neizmainītu himnu, bet no Satversmes uztaisīja parodiju, faktiski neatjaunojot 1922. gada Latvijas Republiku. Tieši šie izkropļojumi vēlēšanu likumā ir noveduši valsti šīsdienas visnotaļ bezcerīgajā stāvoklī – tautai ir atņemta balss. Bet tas, rādās, pa īstam nesatrauc nevienu.

3) Labējums kā mitoloģija. Ierindas latvis ārkārtīgi nervozi reaģē uz vārdu salikumiem “kreiss”, “sociāldemokrātisks” vai – nedod Dievs! – “komunistisks”! Viņš pat nemēģinās noskaidrot, kas tur iekšā vai papētīt tuvāk. Jo, raugi, mēs taču tik ilgi bijām sociālistiski, un “brīvā pasaule” tad bija ar mums, un atbrivoja no verdzības, paķerot līdzi smago sociālistisko mantojumu ar visiem tā aktīviem... Loģiski, ka par tādu aprobežotību tika saņemts sods, pat neatejot no kases – 25 gadu garumā virknējas smagākie neoliberāļu eksperimenti, kuri jebkurā kaimiņvalstī būtu noveduši pie dumpjiem un grautiņiem. Bet latvju laboratorijā vēl kāmīši mundri, tiesa gan, vairs ne tik daudz, kā pēc LSPR genocīda.

4) Jābalso par savējiem jeb etnobalsojums (kā ķērca kādreiz inteliģentā Māra Zālīte, “krievi nāk!!!”)... Un nevienu neinteresē, ka nacionāļiem smadzenes ir tikai mugurkaulā un arī tad tikai vietām. Toties viņi ir muskuļaini, blondi un staigā ar lāpām.

Augstākā elektorālā protesta forma, ko vēlētājs-garnele spēj izpildīt, ir balsot par “Saskaņu”, kas arī ir prasts pašpasludinātās nacionālās apvienības rikotā teātra statists – tikai ar citu polaritāti. Arī tā ir kļūda! Jo “Saskaņa” netaisās reformēt valsts pārvaldi, viņiem tāpat viss labi...

Kā dzīvot šajās peļu lamatās? Lasiet programmas, meklējiet savus kreisos, kas mēģinās izstūrēt no tās kanalizācijas, kurā atrodamies. Esiet aktīvi, izglābties var tikai visi vai neviens.

Ir jāpastiprina valsts loma tautas dzīvē, valstij jāpārņem ienesīgie ostu un tranzīta biznesi, jaizspārda krāpnieku apsēstais “airBaltic” un jāiedibina valsts protekcionisms. Tautai jāņem savās rokās kontrole, skaidri japaziņo, ka mūsu nodokļi ir mūsu īpašums un neveiksmīgam nodokļu administratoram ir jāiet cietumā nevis jārotē uz siltām vietām. Valstij jāņem savās rokās Federālajai rezervju sistēmai (Federal Reserve System, FRS) piedrošā Latvijas banka un citi nozagtie aktīvi, jāsagrauj koloniālā kārtība.

Īsi sakot, meklējam savu Mahatmu Gandiju! Šovs var sākties!

1 Komentāri


 1. krams
  2017-04-19

  Man visus šos gadus ļoti gribējās ticēt kādam politiskam spēkam, kurš nu beidzot nāks pie varas un sakārtos šo bardaku. Bet ne kā! Tāpēc vairs neticēšu ne vienam politiskajam spēkam!

Tavs komentārs par rakstu: