• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Maizes diena ĀraišosMaizes diena Āraišos. Publicitātes foto: Guna Hainovska

«Lauku ceļotājs» aicina uz Maizes dienu Āraišos

Āraišu vējdzirnavu māju saime un Amatas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un “Lauku ceļotāju” 26. jūlijā Āraišu vējdzirnavās rīko ikgadējo Maizes dienu, kura šogad notiek jau 17. gadu. Maizes diena tiek organizēta projekta “Kulinārā tūrisma produkts “Rudzu ceļš”” ietvarā.

Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente

“Maizes dienas” programmā:

No plkst. 12:00 līdz 16:00 pasākuma viesi varēs baudīt un pieredzēt rudzu maizes meistarklasi, ko vadīs pazīstamā saimniece Ilze Briede; būs karašiņu cepšanas meistarklase, kur katrs, kas vēlēsies varēs izveidot savu kukulīti, izcept un baudīt vēl siltu maizīti; būs arī meistarklase mīļmaizīšu gatavošanā, kas palīdzēs izzināt maizes ceļa noslēpumus; “Veselības labaratorijas” saimnieki gluži kā ķīmijas laboratorijā piedāvās meistarklasi dzērienu gatavošanā; būs arī tirdziņš ar vietējo ražotāju, siera sējēju, maizes cepēju un amatnieku darinājumiem un citiem labumiem. Kā īpašais dienas notikums būs konkurss “Rudzu kūka”, kurā par “Maizes dienas” labākā kūkas cepēju godu cīnīsies sāļo un saldo kūku cepēji. Visas dienas garumā Āraišu vējdzirnavas lielus un mazus ciemiņus aicinās ceļojumā pa “Kukulīša taku”, kas iepazīstinās ar maizes cepšanas gudrībām un noslēpumiem.
Pasākuma viesi varēs izstaigāt visus četrus Vējdzirnavu stāvus un aplūkot restaurēto dzirnavu iekārtu.

Maizes dienas ietvaros “Lauku ceļotājs” iepazīstinās ar kulinārā tūrisma produktu “Rudzu ceļš” kā arī prezentēs jauno tūrisma brošūru “Ceļo Latvijā un iepazīsti rudzu grauda ceļu no lauka līdz graudam”. Būs arī mazas dāvaniņas pasākuma apmeklētājiem – magnēts, kas iepazīstinās ar rudzu maizes vērtībām, pastkartes un citi tūrisma izdevumi.

Pasākuma apmeklējums – bez maksas.

“Rudzu ceļš” aicina

“Rudzu ceļš” aicina pie saimniekiem, kuri cep rudzu maizi pēc tradicionālām receptēm. Saimnieki apmeklētājiem rāda, kā top maize, piedāvā maizes cepšanas meistarklases, degustācijas, ceļ galdā garšīgus un veselīgus ēdienus no rupjmaizes vai rudzu miltiem, iepazīstina ar latviešu tradīcijām, kas saistās ar rudziem un maizi.

“Rudzu ceļa” iniciatori kopā ar “Lauku ceļotāju” ir lauku sēta „Caunītes”, Āraišu vējdzirnavas, maiznīca „Dzīles", Jūrkalnes „Bērziņi”, kafejnīca „Kukaburra”, zirgu sēta „Klajumi".  Kopumā Rudzu ceļš vienos ap simts dalībniekiem, kuri gaida viesus. “Rudzu ceļa” informācija šeit

Tavs komentārs par rakstu: