• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sergejs LavrovsSergajs Lavrovs nevēlas, lai ES ar Krieviju runātu no spēka pozīcijām. Foto: TASS

Lavrovs: Krievija un ES varētu sadarboties tikai uz «interešu līdzsvara» pamata

Zīmīgi, ka nacionālā ziņu aģentūra LETA šim materiālam ir devusi virsrakstu “Lavrovs paziņo par Krievijas gatavību saraut attiecības ar ES”. Protams, Krievijas ārlietu ministra intervijā “YouTube” kanālā “Соловьёв Live”, labi gribot, var izcelt arī šo aspektu. Atkarībā no tā, ko mēs tajā uzskatām par svarīgāko.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Interviju ikviens var noskatīties šeit.

Un izdarīt savus secinājumus.

Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs (Сергей Лавров) šajā intervijā cita starpā runāja par nosacījumiem, ar kādiem, viņaprāt, Krievija varētu veiksmīgi mijiedarboties ar Eiropas Savienību. Lavrovs uzskata, ka šai sadarbībai jābūt balstītai “savstarpējā cieņā, neiejaucoties iekšējās lietās, kā arī dialogā par tām tēmām, kuras interesē abas puses.”

“Ja viņi [ES] vēlas strādāt cilvēcīgi (par to ne vienreiz vien ir runājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins [Владимир Путин], arī Krievijas ĀM [МИД] to allaž norāda), tad uz savstarpējas cieņas pamata (..). Šādu sarunu rezultāts var būt tikai interešu līdzsvars [баланс интересов] nevis mūsu piekrišana kaut kam, ko viņi piedāvā,” uzsver Lavrovs.

ES ārlietu augstais komisārs Žozeps Boreļs (Josep Borrell) pagājušajā nedēļā viesojās Maskavā. Atgriezies Briselē, viņš paziņoja, ka grasās rosināt jaunas sankcijas pret Krieviju. Šis jautājums tikšot izskatīts 22. februārī ES dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmē [plānots, ka tajā tiks apspriesti nākamie soļi pret Krieviju saistībā ar cietumsoda piespriešanu opozicionāram Aleksejam Navaļnijam (Алексей Навальный) un protestu apspiešanu], bet pēc tam – martā gaidāmajā alianses samitā.     

Savukārt LETA akcentē, ka intervijas vadītājs Vladimirs Solovjovs (Владимир Соловьев) ministram uzdevis jautājumu: “Mēs ejam uz [attiecību] saraušanu ar Eiropas Savienību?” Uz ko Lavrovs atbild: “Vadāmies no tā, ka esam gatavi. Gadījumā, ja vēlreiz pamanīsim, ka kaut kādās jomās tiek uzliktas sankcijas, kas rada riskus mūsu ekonomikai, tostarp visjutīgākajās jomās. Mēs negribam izolēties no pasaules dzīves, taču jābūt uz to gataviem. Ja gribi mieru, gatavojies karam!” Bez šaubām, to var saprast arī kā Lavrova “gatavību saraut attiecības ar ES”. 

Tavs komentārs par rakstu: