• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis Kariņš un Egils LevitsK.A.Kariņš un E.Levits attālināti apspriež valstij svarīgus jautājumus: Foto: Ministru kabinets

Levita vīzija par demokrātijas pāraugšanu totalitārismā

Sabiedrībā milzu popularitāti baudošais valsts prezidents Egils Levits beidzot pamodies no valodnieciskās meditācijas un ķēries pie priekšlikumiem, kā pārveidot valsti. Pirmie divi priekšlikumi vienkārši iespārda ar savu neslēpti totalitāro būtību. Pirmais: Saeimai ir jāatdod pēdējie likumdošanas varas krikumi izpildvarai – valdībai [un pēc tam loģiski jāpašlikvidējas].

Dzintars Zaļūksnis

Otrais – visu varu pārņēmušajai Ministru padomei, atvainojiet, kabinetam, tūliņ un uz karstin karstām pēdām jāatrisina valsts eksistencei visbūtiskākais jautājums – par “nepieciešamību vakcinēties pedagogiem, sociālajiem darbiniekiem un medicīnas darbiniekiem”.

Tādus vadošos norādījumus 2. septembra vēsturiskajā uzrunā Saeimas rudens sesijas pirmajā sēdē pauda Valsts prezidents. Par to pašlikvidēšanos, viņš, protams, neteica ne pušplēsta vārdiņa, šī loģiskā figūra, atzīšos, ir mana pašdarbība.

Bet ko tad darīt ar parlamentu, Levita kungs, kurš vairs nelemj par būtiskiem jautājumiem?

Interesanti, ka Valsts prezidents faktiski atkārtoja to, ko pirms viņa jau bija paudis Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš, proti, Saeimai esot “jāļauj par nepieciešamajiem ierobežojumiem lemt decentralizēti skolu un iestāžu līmenī, ņemot vērā “Covid-19” izplatību konkrētajā vietā”.

Tāpat kā K.A.Kariņam, arī Levitam pēkšņi šķiet (nevarētu tak būt, ka abi valstsvīri savu runājamo ir saskaņojuši!), ka “šoreiz tautsaimniecība nevarētu tikt ierobežota tik lielā mērā kā iepriekš”. Un, tāpat kā K.A.Kariņš, arī Levits pauž bažas par iespējamo “slimnīcu pārslodzi” ar nevakcinētiem “Covid-19” pacientiem. 

Bez šaubām, visiem gudriem un apzinīgiem cilvēkiem ir jātic gan zinātnei, gan tam, ka i valdība, i Valsts prezidents no sirds domā, kā “vislabāk nosargāt cilvēku dzīvības, sabiedrības veselību un drošību”.

Mums ir viens kopīgais ienaidnieks – “Covid-19” vīruss, uzsver Valsts prezidents. Jā, jā, jā! – tieši šis vienšūnas organisms SARS-CoV-2, kurš intelektuāli apspēlē gan K.A.Kariņu ar visu viņa lidojošās siles komandu, gan stratosfērā meditējošo E.Levitu ar viņa Nobela cienīgajiem aforismiem par demokrātiskas valsts pārvaldes iekārtas līganu pārtapšanu totalitārismā.

Vārdu sakot, paldies jums, Levita kungs, par to, ka, rūpējoties par savu tuvinieku, radinieku un visas tautas veselību, kā arī savu sociālo statusu un operatīvo brīvību, esat sapotējies. Lai arī šaubas šajā jautājumā tik tiešām “ir saprotamas, tāpēc neviens nedrīkst tikt atstumts”.

Un! – būtu ļoti jauki, ja to jūs teiktu no sirds nevis tāpēc, ka “tā vajag”.

Tavs komentārs par rakstu: