• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Egils Levits skatās debesīs.Valsts prezidents Egils Levits ir pārliecināts, ka saņēmis "signālu no Kosmosa". Foto no: puaro.lv

Levits rosina aizmirst Satversmes 99. pantu

Lai arī Latvijas Republikas Satversmes 99. pantā skaidri un gaiši ierakstīts “Baznīca ir atdalīta no valsts”, valsts prezidents Egils Levits nolēmis to aizmirst un iesniedzis likumprojektu, kas paredz noteikt šīs baznīcas patstāvību, kuru Latvijas Pareizticīgā baznīca ir ieguvusi drīz pēc neatkarības atjaunošanas – 1992. gadā. 

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Jā, pašlaik Latvijas Pareizticīgā baznīca ietilpst Maskavas patriarhātā, taču, pirmkārt, šī atkarība ir formāla un, otrkārt, stingri tiesiski vērtējot, nav Valsts prezidenta darīšana.

Latvijas Pareizticīgā baznīca ir patstāvīga/neatkarīga visās baznīcas lietās, un šis formulējums aptver visas sfēras. Tas ir tikai loģiski, ņemot vērā, ka Latvijas Pareizticīgā baznīca darbojas neatkarīgā valstī un tai principā ir jāizslēdz jebkāda spiediena iespēja no ārvalstīm. Un, starp citu, šī autonomija ir fiksēta arī spēkā esošajā Latvijas Pareizticīgās baznīcas likumā

Maz ticams, ka bijušais Eiropas Tiesas tiesnesis Levits nepārzina Latvijas konstitucionālās tiesības, tāpēc jāpieņem, ka viņa veiktajam aktam – Saeimā iesniegtajam likmprojektam, kas paredz mainīt Latvijas Pareizticīgās baznīcas statusu – ir kāds cits, tālejošāks, ārpus baznīcas stāvošs mērķis. Piemēram, atcelt Satversmes 99. pantu. Vai aizliegt dievkalpojumos lietot okupantu/krievu valodu.

Vai, kas zina, atgādināt par sevi, kaut vai šādā veidā parādot savu varu.

2 Komentāri


 1. Rasmuss
  2022-09-05

  No Levita viņa darbības laikā neesam sagaidījuši daudz prātīgu vārdu un ierosinājumu, bet šis nu ir tas gadījums, ka viņam ir pilnīga taisnība. Jā, formāli Pareizticīgo baznīca ir neatkarīga, bet tā ietilpst Maskavas patriarhātā un savās lūgšanās baznīcēniem ir jāpiemin patriarhs Kirils, jāslavē tā darbība un jāizlūdzas Dieva žēlsirdība (šim zaglim un slepkavam!). Tāpēc likums, kas pilnībā norobežotu Latvijas Pareizticīgo baznīcu no Maskavas, ir ļoti nepieciešams.

 2. Lieda
  2022-09-06

  Es ieteiktu nevienu nenosodīt, jo mēs visi esam grēcīgi cilvēki. Bībelē teikts, ka jālūdz arī par saviem ienaidniekiem. Jēzus saka: "Mīliet savus ienaidniekus, dariet labu tiem, kas jūs ienīst" (Lk 6,27). Viņš saka vēl konkrētāk: "Tam, kas tev sit pa vienu vaigu, pagriez arī otru!" (29). Mīlēsim savu tuvāko kā sevi pašu.

Tavs komentārs par rakstu: