• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Egils LevitsInteresants un, galvenais, sirsnīgs puika tas mūsu prezidents! Foto: Shutterstock

Levits velk mūs atpakaļ «knašajos deviņdesmitajos»

Kādreiz sen sen, knašajos deviņdesmitajos Latvijas varas koridoros bija tāds amats “ministrs bez portfeļa”. Oficiāli tas saucās maķenīt citādi – īpašu uzdevumu ministrs. Tomēr pat tajos duļķainajos laikos šis amats izrādījās ne gluži pamatots, ne gluži vajadzīgs, un drīz vien tika likvidēts. Pieminēsim to, kuru tolaik neviens īpaši neapraudāja.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Starp citu, tas bija laiks, kad vēl pavisam jaunais puika Egils Levits, atgriezies dzimtenē no Vācijas, iekortelējās tieslietu ministra amatā – tā nu tas ir, tobrīd te uz vietas nebija pienācīgu kadru, bet tie, kas bija, visi bija nodarbināti Neatkarības deklarācijas rakstīšanā.

Labs laiks bija, ir, ko atcerēties! Tāpēc nesāksim nu brīnīties, ka tas pats puika, bet nu jau, teiksim, nobriedis fiziski un garīgi, tīras nostalģijas mākts ir nolēmis maķenīt atcerēties jaunību un atjaunot kādreiz vēstures mēslainē izmesto “bezportfeļa ministra” amatu – šoreiz gan piešķirot tam solīdāku, valsts ministra nosaukumu.   

Lūk, arī 13. Saeimā atradušies nostalģiski ļautiņi, kuri izrādījās vairākums un Valsts prezidenta Levita priekšlikumu par Ministru kabineta struktūras izmaiņām, atjaunojot minēto amatu, nodeva izskatīšanai komisijās.  

Dabiski, Valsts prezidenta entuziasms ir simpātisks tieši koalīcijas partijām –, jo tas sola iespējas iesēsties siltās vietiņās ne tikai eventuālajiem bezportfeļa ministriem, bet arī veselam pulkam apkalpojošā personāla. Apkalpojošā par pienācīgu samaksu, pats par sevi saprotams.

Tādus sīkmaņus kā opozicionāro Zaļo un zemnieku savienību, kura paziņoja, ka Levita priekšlikums ir “dārgs, nepārdomāts un neatrisinās izpildvarā esošās problēmas”, gudri cilvēki vienkārši neklausās. Ko tur klausīties skauģus un rūgumpodus!

Rezultātā īstenā koalīcijas locekle Jaunā konservatīvā partija, kura sākumā it kā kaut ko neskaidri vāvuļoja varbūt par pret, aicināja visus balsot par priekšlikuma nodošanu komsijām – “aiz cieņas pret Valsts prezidentu”. Tā nu tas ir, un tā tam būs būt! – prezidents jāciena katram sukulācim, katram, saprotiet, sīkam kukainītim. Pat ja viņa priekšlikums, tā paša jaunkonservatoru runasvīra Krišjāņa Feldmaņa vārdiem izsakoties, ienācies neīstajā laikā, un vispār –, jo mazāka valsts pārvalde, jo labāk...

Visbeidzot, ja jūs Levita priekšlikumā gribat atrast kādu loģiku, nepūlieties, tās tur vienkārši nav! Kāda tur loģika, ja mēs arī bez tās cienām savu prezidentu! 

Tavs komentārs par rakstu: