• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Egils Levits un Krišjānis KariņšValsts prezidents: Re, kā Ministru prezidents strādā! Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Levits, viņa «mikroskops», vīrusa kvanti un apmaksāts ceļojums uz dzimteni

Mūsu valsts formāli prezidents, faktiski – galvenais filologs Egils Levits, šķiet, apguvis jaunu aizraušanos. Rādās, ka viņš ir iegādājies – vai, līdzīgi kā varenais holandietis Antonijs van Lēvenhuks (Antonie van Leeuwenhoek, 1632-1723) pats slīpēdams izslīpējis mikroskopu – un, zinātkārs cilvēks būdams, vērsis to uz Krišjāņa Artura Kariņa valdību, kur saskatījis būtiskus uzlabojumus tās darbā.   

Dzintars Zaļūksnis

Proti, ar neapbruņotu aci nekādi uzlabojumi nav saskatāmi, varbūt pat otrādi. Ieguvis tik daudz varas kā vēl nekad – 13. Saeima viņam ir atdevusi arī savu pīrāga daļu – un salicis to kopā naudu, kuras arī ir tik daudz kā vēl nekad (nu vismaz pērn tā bija, šogad to skaitīt nav bijis vaļas), K.A.Kariņš pamazām ir zaudējis gan vienu gan otru, paļaujoties uz anonīmiem ekspertiem, kuri gan jau kaut ko izdomās.

Un anonīmie eksperti dūšīgi domā – tā, ka arvien vairāk sāk aizklīst kaut kur okultās sfērās un izskatīties pēc iereibušiem ekspertiem, kurus regulāri apmeklē balti un rozā kovidi, pret kuriem zāļu nav un nebūs, jo ir taču pietiekami drošas un efektīvas vakcīnas.

Bet ne par anonīmajiem ekspertiem šoreiz runa: kurš gan viņu vietā nebūtu zaudējis galvu, kad uz tās pēkšņi uzkritusi tik liela reālā vara?

Jo Levita vārdā nosauktā zintnieku grupa savu galveno fundamentālo atklājumu jau ir izdarījusi un, domājams, pašlaik rada traktātu, par kuru noteikti saņems Nobela prēmiju (Nobel Prize), turklāt pirmo reizi tās vēsturē – vienlaikus medicīnā un fizikā. Jo tas ir patiešām ģeniāli, ka koronavīruss, tāpat kā gaisma, būdams materiālu daļiņu plūsma, izplatās viļņveidīgi – tagad mums, re, ir trešais vilnis, tad būs ceturtais, piektais...

Bet, kad nāks trejdeviņais, mūs varēs glābt tikai Svētais Jurijs kopā ar Svēto Ugu, lai Svētais Egils mums stāv klāt! Cerams, ka līdz tam brīdim Panteons kopīgiem spēkiem jau būs paspējis izstrādāt koronavīrusa kvantu teoriju, kura beidzot izskaidros, kāpēc kovidkvanti izvairās, piemēram, no sabiedriskā transporta un lielveikalu kasēm, bet makten aktīvi virpuļo svaigā gaisā, specializētos veikalos, sporta pasākumos un starp dažādām mājsaimniecībām.   

Ar savas smalkās pariktes apbruņotu aci Levita kungs ir saskatījis valdības elastīgu pieeju, reaģējot uz pašreizējo situāciju. Ja jums sācis šķist, ka valdība allaž rīkojas vienādi: pabaida sabiedrību ar lokdauna (lock-down) elementiem, lai galā vienkārši piegrieztu dažas skrūvītes, jūs smagi un netaisni maldāties.

K.A.Kariņa komanda katru reizi vai no ādas lien ārā, lai izdomātu kādu jaunu baidēkli, un šīs pūles ir attiecīgi jānovērtē. Galu galā, nemītīgi dvešot: “Baidieties, draugi!”, cilvēks pats no sirds sāk baidīties. Un par to pienākas gan sabiedrības ticība un mīlestība, gan papildu atvaļinājums ar valsts apmaksātu ceļojumu uz dzimteni.

“Man šķiet, ka vislabāk būtu, ka šī valdība mūs arī izved ārā no šīs krīzes. Valdība ir jau iestrādājusies. Dažreiz tā strādā labāk, dažreiz – ne tik labi. Beidzamā laikā tā tiešām ir kļuvusi konstruktīvāka,” rezumē Levits.

Te gan labāk būtu bijis likt pie malas mikroskopu, jo to, ka valdība ir apmaldījusies kovidpriedēs, var redzēt tikai ar neapbruņotu aci.

Tavs komentārs par rakstu: