• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis Kariņš ar dažiem ministriem.Komandors K.A.Kariņš (pirmajā rindā no labās) ar saviem uzticamajiem adjutantiem. Foto no: labdien.lv

«Lidojošā sile» turpina vilkt veco meldiņu, kam nav nekāda sakara ar mūsu veselību

Nav jābūt domas gigantam, lai saliktu kopā divas lietas un izdarītu no tām loģisku (tradicionāli loģisku nevis kovidloģisku) secinājumu. Pirmā. Lidojošās siles komandors Krišjānis A.Kariņš ir paziņojis, ka “Latvija pēc divām nedēļām varētu atteikties no audekla maskām”, pārejot uz medicīniskajām maskām un respiratoriem.           

Dzintars Zaļūksnis

Otrā. Tā pati lidojošā sile ir ne tikai atcēlusi aizliegumu ieceļot Latvijā no omikrona skarbāk skartajām valstīm, bet arī vairs neprasīs negatīvu kovidtestu no mazāk bīstamām ārvalstīm ieceļojušajām sertificētām personām, kuras, kā zināms, tik un tā var būt gan slimas, gan inficētas. Ko tas nozīmē, K.A.Kariņa kungs un adjutantu varza? Latviski to varētu tulkot tikai vienādiņ: ceļotāji varēs vazāt iekšā Latvijā visādus omikronus un citus , bet mums, lai no tiem izvairītos, nāksies pirkt un valkāt jūsu draugu un biedru sagādātos respiratorus. Jūs esat cari un dievi, protams, bet tad nebrīnieties, ka ir cilvēki, kas jūs nicina – un nicina arvien vairāk.

Godīgi sakot, es saprotu pat tos, kas jūsu stratosfērā dreifējošo kompāniju lād no panckām ārā. Lai gan jābūt pateicīgiem, ka jūsu vienšūnas intelektam trūkst fantāzijas, lai izdomātu, kā piespiest seniorus plašā straumē plūst uz laimības treileriem, kas pieticīgi nosaukti par vakcinācijas punktiem. 

Tikai viens lūgums, ak, komandor: nestāstiet vairāk tās naivās pasaciņas, kurās lidojošās siles radījumi, pārcilvēciskā garīgā piepūlē šņukurus savilkuši, rūpējas par visu mūsu veselību! Tās pasaciņas pašlaik izklausās jau nu baigi neticami, ja nu kas.       

Jūs taču nupat atradāt 40 miljonus eiro, lai dažiem apbižotiem vīreļiem kompensētu viņu apbižojumu, kura nemaz nav bijis, vismaz viņiem konkrēti. Tad nu, lūk, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž sašutumu par to, ka tie paši radījumi (jūs) joprojām atsakās piešķirt “trūkstošos 40 miljonus eiro, lai stiprinātu veselības aprūpes cilvēkresursus”. Turklāt LVSADA bāž jums acīs arī 300 miljonus eiro, ko jūs esot piešķīruši nezināmiem neparedzētiem izdevumiem. Tā tak nevarētu būt tiesa!

Mediķu arodbiedrība jau augustā esot iesniegusi Veselības ministrijai – tātad jūsu kapelmeistaram Danielam Pavļutam – divas streika prasības, kurās prasīts par 10% paaugstināt algas tostarp jaunākajam medicīnas un atbalsta personālam. Viltīgais kapelmeistars esot nospēlējis varenu klimpoņpolku un piedāvājis izlīgumu. Un mediķi tā arī palikuši ar klimpiņpolku ausīs un bez naudas makos.    

Tāpēc LVSADA padome vēl vecajā gadā nolēmusi izveidot Streika komiteju un līdz pirmsstreika prasību izpildei apturēt savu līdzdalību Veselības nozares stratēģiskajā padomē. Jūs, mediķi, domājat, ka lidojošās siles radījumus tas iespaido? Ne tik, cik melns aiz šķeltā naga!

Jo Saeima – pēc lidojošās siles ieteikuma – ārstniecības personu atalgojuma pieaugumam 2022. gadā jau ko nebūt ir piešķīrusi – VESELUS 35 miljonus! Tā rezultātā par 4,4 – 4,8% ir paaugstināta ārstu un vidējā medicīniskā personāla mēneša zemākās darba algas likme. Taču mazāk atalgoto darbinieku – māsu palīgu un neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļa vadītāju – minimālā algas likme nav paaugstināta ne par centu.

Nu jā, lidojošās siles sirdsapziņa sniedzas tikai līdz dažiem apbižotiem vīriem. Pārējiem ir vienkārši jātic.

Kam jātic? Nu, rukšķošajiem radījumiem, protams. Vai arī tam, ka lidojošā sile pēkšņi mainīs orbītu un pazudīs izplatījumā kopā ar visām savām pasaciņām par rūpēm un veselību.

Tavs komentārs par rakstu: