• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skultes termināļa vizualizācija.Skultes termināļa vizualizācija: Skulte LNG Terminal

«Lidojošās siles» LNG terminālis «piezemēsies» Skultē

Lidojošās siles komandors Krišjānis A.Kariņš paziņojis, ka Ministru kabinets vienojies piešķirt nacionālo interešu objekta statusu Skultes sašķidrinātās dabasgāzes (Liquefied natural gas,LNG) terminālim pie Saulkrastiem.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Paredzēts, ka Ekonomikas ministrija (EM) līdz 20. septembrim iesniegs valdībā likumprojektu nacionālā interešu objekta statusa noteikšanai Skultes LNG terminālim, kas nozīmēs vienkāršotas un ātrākas administratīvās procedūras gan būvniecības, gan projektēšanas procesā.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone paredz, ka projektu varētu īstenot līdz 2024. gada rudens sezonai. Ministre skaidro, ka valdības lēmums piešķirt nacionālo interešu objekta statusu tikai “Skulte LNG Terminal” plānotajam projektam bijis saistīts “ar drošības dienestu ieteikumiem”, par kuriem konkrētāk gan ministre neizteicās.

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārstāve komunikācijas jautājumos Ieva Dzelme-Romanovska aģentūrai gan norādījusi, ka birojs nav ieteicis valdībai atbalstīt vienu vai otru projektu, bet, vadoties pēc EM pieprasījuma, sniedzis atzinumu par abiem projektiem. Izvēle, kuru projektu atbalstīt, ir politisks lēmums, ko pieņēma valdība, balstoties uz EM ziņojumu, norāda SAB pārstāve.

Ministru kabinets vēl nelēma par valsts iesaisti projektā. Šie lēmumi tikšot pieņemti vēlāk, vērtējot risku analīzi, ko patlaban veic auditoru uzņēmums “PricewaterhouseCoopers”. Vērtējums sastāvēs no tehnisko risku un iespēju, risinājumu izvērtējuma, ekonomisko risinājumu izvērtējuma un izmaksu pamatojuma izvērtējuma, iekļaujot atmaksāšanās rādītājus, kā arī tiesiskos un juridiskos aspektus, kas arī ir ļoti svarīgi, īpaši, ja valsts kādā veidā plānotu iesaistīties.

Ja izvērtējumā noskaidrosies, ka projekts ir rentabls un dzīvotspējīgs, Indriksone uzskata, ka valsts garantijas tam nebūšot nepieciešamas.

Komentējot Piekrastes vides aizsardzības biedrības izteikto kritiku “Skulte LNG Terminal” projektam, Indriksone pauda, ka pati personīgi tikusies ar šīs biedrības pārstāvjiem un uzklausījusi pretenzijas. Ministre teica, ka iedzīvotāji izprot projekta nozīmīgumu Latvijas enerģētiskās neatkarības nodrošināšanai, un kā savu galveno nosacījumu izvirzījuši prasību tikt iesaistītiem diskusijās, kā arī sadzirdēt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

“Iedzīvotāji nav pret termināli, viņi grib dzīvot drošā vidē un, varētu teikt, nepasliktināt savas iespējas dzīvot arī nākotnē Skultes tuvumā,” skaidro ministre.

Tavs komentārs par rakstu: