• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Ieva Čīka/LETA

Lidsabiedrība "airBaltic" pērn strādājusi ar 961 000 eiro peļņu

NOZARE.LV

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" pērn strādājusi ar 961 000 eiro peļņu, šodien preses konferencē informēja uzņēmuma izpilddirektors Martins Gauss.

Uzņēmuma apgrozījums savukārt sasniedzis 325 miljonus eiro un saglabājies tādā pašā līmenī kā gadu iepriekš. Gauss skaidro, ka ieņēmumi pagājušajā gadā saglabājās stabili, neraugoties uz lidojumu kapacitātes samazinājumu.

2012.gadā kompānija vēl strādāja ar 27 miljonu eiro zaudējumiem. Šogad kompānija plānojusi strādāt ar piecu miljonu eiro peļņu, savukārt 2015.gadā iegādāsies jaunā modeļa "Bombardier" lidmašīnu. Lidmašīnu iepirkums veikts par 1,5 miljardiem ASV dolāru, un patlaban lidsabiedrība sākusi veikt priekšapmaksu par lidmašīnu iegādi, vienlaikus uzņēmumā neatklāj, par kādām summām ir runa, vien norāda, ka apmaksas veikšana problēmas nesagādājot.

Gauss norādīja, ka "airBaltic" spējusi atgriezties pie peļņas gadu agrāk, nekā sākotnēji tika plānots. Tā kā esot veikta "airBaltic" restrukturizācija, kontrolējot izmaksas, pārvaldot kapacitāti un uzlabojot efektivitāti, peļņu izdevies gūt jau 2013.gadā. Tādējādi kompānija esot sasniegusi iespaidīgu peļņas pieaugumu par 28 miljoniem eiro salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Tāpat "airBaltic" pērn izdevies par 5% palielināt ienākumus, bet ieņēmumi par produkcijas vienību ir uzlaboti par 1% (RASK - ieņēmumi uz vienu sēdvietu kilometru), salīdzinot ar 2012.gadu.

Gauss skaidroja, ka lidsabiedrībai patlaban valsts palīdzība nav vajadzīga, taču atzinīgi vērtēja valsti kā stabilu akcionāru, kas apzinīgi veicis savus uzdevumus.

Jau ziņots, ka 2012.gada sākumā "airBaltic" paziņoja par biznesa pārveides plānu, lai atgrieztu aviokompāniju pie peļņas un ilgtspējīgas turpmākās attīstības.

2013.gada deviņos mēnešos "airBaltic" strādāja ar tīro peļņu vairāk nekā pusmiljona latu apmērā, salīdzinot ar iepriekšējā gada deviņu mēnešu zaudējumiem 26,72 miljonu eiro (18,78 miljonu latu) apmērā. Gada trešajā ceturksnī jau tika sasniegta tīrā peļņa 13,20 miljonu eiro (9,28 miljonu latu) apmērā.

"airBaltic" nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. AS "Air Baltic Corporation" ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. "airBaltic" flotē ir 25 lidmašīnas - piecas "Boeing 737-500", astoņas "Boeing 737-300" un divpadsmit "Bombardier Q400 NextGen".

Tavs komentārs par rakstu: