• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jēkaba Nīmaņa jaundarba “Mūž(-uš)īgais lidojums” plakātsJēkaba Nīmaņa jaundarba “Mūž(-uš)īgais lidojums” plakāts. Publicitātes foto no: liepajniekiem.lv

«Lielajā dzintarā» atzīmēs Liepājas operas simtgadi

Rudenī aprit 100 gadu kopš nodibināta Liepājas opera. Godinot šo notikumu, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sagatavojusi jubilejas programmu, kas publikai tiks piedāvāta oktobrī, ziņo lsm.lv.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus 

Liepāja bija vienīgā pilsēta Latvijā, kur ārpus galvaspilsētas bija pastāvīga operas un baleta trupa. No tās cēlušās arī izcilas personības – tur savu karjeru uzsāka operdziedātājs Mariss Vētra (1901-1965) un iepazinās slavenā latviešu diriģenta Marisa Jansona (1943-2019) vecāki – vijolnieks un diriģents Arvīds Jansons (1914-1984) un operdziedātāja Iraida Jansone (1911-2003).

Atzīmējot jubuileju, pirmo reizi gaismā tiks celti četri īpaši projekti – Jēkaba Nīmaņa jaundarbs – opera ģimenēm “Mūž(-uš)īgais lidojums”, Hektora Berlioza (Hector Berlioz, 1803-1869) opera “Fausta pazudināšana” (La damnation de Faust, 1846) ar maestro Imanta Rešņa debiju uz koncertzāles skatuves, izstāde par Liepājas operas vēsturi un izglītojoša lekcija par operas tradīcijām Liepājā.

Liepājas operas simtgades svinību lielākais notikums gaidāms 28. un 29. oktobrī plkst. 19.00 ar “Fausta pazudināšanas” iestudējumu un maestro Imanta Rešņa debiju uz “Lielā dzintara” skatuves. Iespaidīgo stāstu izdziedās pasaules klases solisti: Berlīnē, Vīnē, Ņujorkā, Tokijā un citviet slavētais korejiešu tenors Joseps Kans (angl: Yoseph Kang) Fausta lomā un divi spoži Grācas operas (Oper Graz) solisti: Anna Bruļa (Anna Brull) kā Margerita un Tomass Esls (Thomas Essl) kā Mefistofelis. Nelielo Brandera lomu dziedās Igaunijas solists Pavlo Balakins. Iestudējumā piedalīsies arī Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un divi Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierkori –  “Intis” un “Laiks”.

Tavs komentārs par rakstu: