• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Evija Trifanova/LETA

Lielajā talkā piedalījušies vairāk nekā 160 000 cilvēku

LETA

Šodien Lielajā talkā piedalījušies vairāk nekā 160 000 cilvēku, informēja pasākuma rīkotāji.

Pērn, ka talciniekus nelutināja laika apstākļi, Lielajā talkā pulcējās 85 000 cilvēku, bet pirms tam talkotāju skaits tuvojās 200 000 cilvēku.

Jau tradicionāli, liela daļa talcinieku pēc sakopšanas darbiem neizklīst un turpina izbaudīt saulaino dienu, kopīgi atpūšoties. Lielā talka oficiāli noslēdzās plkst.15, tomēr sakopšanas un labiekārtošanas darbi daudzviet vēl turpinās.

Lielās Talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme pauž prieku par tik lielu iedzīvotāju aktivitāti: "Apbraukājot daļu no talkošanas vietām un redzot, cik aktīvi, smaidīgi un čakli šodien ir talkotāji, es varu teikt, ka Lielā talka šogad ir izdevusies! Liels darbs ir padarīts un iepriekšējos gados nav talkots velti, jo šogad atkritumu ir ievērojami mazāk. Maksimāli liels talcinieku skaits mums nav pašmērķis, galvenais, ka Latvija ir tīrāka un atkritumu ir mazāk. Un šodien mēs par to pārliecinājāmies, jo Lielās Talkas dienu iedzīvotāji izmanto, lai kopīgiem spēkiem veiktu teritoriju labiekārtošanas darbus, stādītu kociņus un puķes, atjaunotu soliņus un padarītu apkārtējo vidi iedzīvotājiem patīkamāku."

Iedzīvotāji šodien bijuši ļoti aktīvi visā Latvijas teritorijā, tomēr visaktīvāk Talkā iesaistījušies Latgales puses un Rīgas apkārtnes iedzīvotāji, savukārt nedaudz mazāka atsaucība bijusi Kurzemē. Interesanti, ka Valkas iedzīvotajiem sakopšanas darbos talkā nākuši arī kaimiņi no Igaunijas. Šogad aktīva talkošana noritējusi arī apkaimēs, kur līdzšinējos gados talkas vietas pieteica kūtri. Tāpat novērojams, ka šogad īpaši aktīvi Talkā iesaistījušies krieviski runājošie iedzīvotāji.

Šogad atkritumu esot ievērojami mazāk, lielā daļā talkas vietu noris labiekārtošanas darbi, liecina no Lielās talkas koordinatoriem un talciniekiem saņemtās ziņas. Netrūkst arī interesantu atradumu - ir atrastas gan latu banknotes, gan akordeons, gan grāmatas, vecās mēbeles un sadzīves tehnika, kas jau diemžēl tradicionāli ir starp talcinieku atradumiem, informē talkas rīkotāji.

Iedvesmojoties no šī gada Lielās talkas vadmotīva "Tīra Baltijas jūra sākas Tavā vannasistabā", sakopšanas darbi noris arī jūras piekrastē un tās tuvumā - Baltijas jūras un Rīgas Jūras līča piekrastē Lielā taka norisinās aptuveni 130 talkošanas vietās.

Šogad kopumā ir 1453 oficiālas talku vietas visā Latvijā. Tomēr, visticamāk, talkošanas vietu ir vairāk, jo daudzas no aktivitātēm nav oficiāli pieteiktas.

Tavs komentārs par rakstu: