• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bērns Lielās talkas laikā. Foto: Ieva Čīka/LETA

Lielajai talkai reģistrētas vairāk nekā 450 piesārņotās vietas Latvijā

LETA

Līdz šim 27.aprīlī gaidāmajai Lielajai talkai ir reģistrētas vairāk nekā 450 piesārņotās vietas Latvijā, pastāstīja Lielās talkas administrators Kristaps Greckis.

Portālā "Talkas.lv" ievietotajā piesārņoto vietu kartē redzams, ka visvairāk piesārņoto vietu līdz šim ir reģistrēts ap lielajām pilsētām un lielajās pilsētās. Piemēram, Rīgā ir reģistrētas 198 piesārņotās vietas, pie Rīgas virzienā uz Salaspils pusi - 41 vieta, pie Rīgas virzienā uz Jūrmalas pusi - 45 vietas, bet virzienā uz Siguldu pa Vidzemes šoseju - 111 vietas.

Citās lielajās pilsētās un ap tām piesārņoto vietu skaits nav mērāms vairākos desmitos, taču arī ir salīdzinoši lielāks par mazajām pilsētām. Liepājā ir reģistrētas 24 piesārņotās vietas, Jelgavā 24 vietas, Rēzeknē 15, bet Daugavpilī - 12 vietas. Cēsīs un pilsētas tuvumā iedzīvotāji norādījuši uz 16 piesārņotām vietām. Uz piesārņoto vietu uzrādīšanu kūtri bijuši ventspilnieki - pilsētā un tās apkaimē reģistrētas piecas piesārņotās vietas.

Patlaban apstiprinātas 189 talkas vietas. Visvairāk talku notiks Rīgā, pilsētās un apdzīvotajās vietās ap Rīgu, Zemgalē un Latgalē. Saskaņā ar portālā pieejamo informāciju no lielajām pilsētām neviena talkas vieta nav apstiprināta Ventspilī un Jēkabpilī.

Lielā talka notiks 27.aprīlī, un tās moto šogad ir "Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannasistabā".

Tavs komentārs par rakstu: