• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ceļotāja Itālijas lidostāES iekšējās robežas ir atvērusi arī vēl nesen visas pasaules uzmanības centrā bijusī Itālija. Foto no: britishherald.com

Lielākā daļa ES iekšējo robežu atkal vaļā!

Pēc Eiropas Komisijas norādījuma, kas šoreiz bija izplatīts kā lūgums, 15. jūnijā lielākā daļa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ir atkal atvērušas ES iekšējās robežas. Šengenas zona gan vēl pilnībā atjaunota: robežas paliek slēgtas Spānijā un Maltā, bet Dānija savas robežas atvērusi tikai daļēji.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Robežas bija slēgtas trīs mēnešus: gandrīz visas ES valstis robežkontroli atjaunoja marta vidū. Šajā laikā Šengenas līgums, kuram nupat apritēja 35 gadi, praktiski nedarbojās. Vispārējās kovidpanikas apstākļos tikai dažas valstis – Luksemburga, Nīderlande, Īrija, Lielbritānija, Zviedrija – Šengenas robežrežīmu saglabāja.  

Eiropas Komisija cer, ka 1. jūlijā varēs atvērt arī ES ārējās robežas. Eiropas Komisija ir izveidojusi un visās ES valstu valodās publiskojusi interneta vietni “Atvērtā ES”, kur vienuviet iespējams atrast informāciju par ES valstīm (izņemot Apvienoto Karalisti). Šajā vietnē apkopota informācija, kas cilvēkiem būtu jāzina, pirms doties uz konkrētu valsti.

“Atvērtajā ES” atrodama praktiska informācija par ceļošanas ierobežojumiem, sabiedrības veselības un drošības pasākumiem (tostarp iespējamo karantīnu, fizisko distancēšanos, masku nēsāšanu).

Tavs komentārs par rakstu: