• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Lielbritānijas karogs virs ES karogaApvienotā Karaliste vienmēr virs ES! Foto: PA Images

Lielbritānija pēc izstāšanās grib «brīvu tirdzniecības zonu» ar ES

Briti beidzot ir oficiāli formulējuši, kādas vēlas redzēt Apvienotās Karalistes un Eiropas Savienības (ES) attiecības pēc “Brexit” jeb izstāšanās no alianses, kas notiks nākamā gada 29. martā plkst. 11.00 pēc Griničas laika.   

Lielbritānijas valdība ir apstiprinājusi“pēc-Brexit” plānu, kura nolūks ir izveidot brīvās tirdzniecības zonu ar ES  pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka. Šis plāns, kuram sarunās vēl jāpanāk ES piekrišana (un diezin vai tas nāksies viegli un bez korekcijām), paredz “izstrādāt kopīgus noteikumus ar ES savstarpējai rūpniecības preču un lauksaimniecības produktu tirdzniecībai”,  teikts pēc 12 stundas ilgās valdības sēdes izplatītajā Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas paziņojumā (Theresa May). Valdība esot atbalstījusi “jaunu biznesam draudzīgu muitas modeli”, kas ļautu Lielbritānijai slēgt jaunas brīvās tirdzniecības vienošanās pēc tās izstāšanās no ES.

Pēc valdības ieceres, šis plāns ļaus Lielbritānijai pēc izstāšanās no ES saglabāt netraucētu preču tirdzniecību ar bloku, izvairīties no muitas kontroles uz robežas ar Īriju, kā arī pārtraukt personu brīvu pārvietošanos starp ES un Lielbritāniju un izbeigt ES Tiesas jurisdikciju Apvienotajā Karalistē.

“Nākamnedēļ mēs publiskosim dokumentu, kurā būs detalizētāk izklāstīts, kā mēs atgūsim kontroli pār savu naudu, likumiem un robežām,” sola Meja.

Tavs komentārs par rakstu: