• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tukša dzelzceļa stacija Lielbritānijā.Viena no Lielbritānijas dzelzceļa stacijām 2022. gada 23. jūnijā. Foto: Getty Images

Lielbritāniju paralizē dzelzceļnieku streiki

Visā Lielbritānijā 23. jūnijā ir traucēta dzelzceļa satiksme: pieprasot darba samaksas paaugstināšanu, dzelzceļnieki sākuši šonedēļ otro streiku (pirmais notika 21. jūnijā). Ja darba devēji viņu prasības neuzklausīs, nākamais streiks paredzēts jau sestdien, 25. jūnijā, ziņo pasaules plašsaziņas līdzekļi.   

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Pēc neveiksmīgajām sarunām par darba algas paaugstināšanu un darba apstākļu uzlabošanu Dzelzceļa, kuģniecības un transporta darbinieku arodbiedrība (The National Union of Rail, Maritime and Transport Workers, parasti – RMT) ir organizējusi streiku sēriju.

Arodbiedrība pieprasa lai algu paaugstināšanas temps neatpaliktu no inflācijas, jo strauji augošās pārtikas un degvielas cenas daudzu mājsaimniecību budžetu nostādījušas uz sabrukuma sliekšņa. Savukārt valdība mudina atturēties no algu straujas paaugstināšanas, lai neizraisītu “spirālveidīgu inflācijas kāpumu”.

23. jūnijā kursēja tikai katrs piektais vilciens, satiksme daļēji funkcionēja tikai galvenajos maršrutos. Pusē Lielbritānijas dzelzceļa tīkla satiksme pilnībā apstājās.

Tikmēr valdība paziņojusi par ieceri grozīt likumu, lai ļautu uzņēmumiem piesaistīt pagaidu darbiniekus (streiklaužus), tādējādi novēršot darbaspēka trūkumu streiku laikā.

Tikmēr streikiem gatavojas arī citu nozaru arodbiedrības.

Tavs komentārs par rakstu: