• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Liepājas pieteikums kultūras galvaspilsētai 2027Liepājas pieteikums. Publicitātes attēls

Liepāja – «Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027»

“Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” titulu ieguvusi Liepāja. Konkursa  fināla kārtā sacensība noritēja starp trim Latvijas pilsētām – Daugavpili, Liepāju un Valmieru.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Visas trīs pilsētas nedēļā no 2. līdz 6. maijam klātienes vizītēs apmeklēja žūrijas delegācija – Beatrise Garsija (Beatriz García) no Spānijas, Hrvoje Laurenta no Horvātijas un abi Latvijas eksperti – Diāna Čivle un Ģirts Majors, kā arī novērotāju statusā esošie Eiropas Komisijas (EK) un Kultūras ministrijas (KM) pārstāvji.

Konkursa žūrijā darbojas desmit Eiropas Parlamenta (EP), Eiropas Padomes, EK un Eiropas Reģionu komitejas (ERK) atlasīti eksperti, kā arī divi nacionālie eksperti, kurus izvirzījusi Nacionālā kultūras padome un KM.

Pirmajā konkursa kārtā savus pieteikumus Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027.gada titulam bija izvirzījušas deviņas Latvijas pilsētas – Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Kuldīga, Liepāja, Ogre un Valmiera. Starptautiska un neatkarīga ekspertu komisija tālākai dalībai konkursā izvirzīja Daugavpili, Jūrmalu, Liepāju un Valmieru, bet Jūrmala pēcāk paziņoja, ka izstājas no konkursa.

Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu piešķir kopš 1985. gada. To ikgadēji piešķir ne vairāk kā vienai pilsētai katrā no divām Eiropas Savienības dalībvalstīm, ņemot vērā īpašā kalendārā noteiktu secību. Šis kalendārs paredz, ka 2027. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu piešķir divām pilsētām divās dalībvalstīs – Latvijā un Portugālē. Portugāļu kultūras galvaspilsēta kļūs zināma nākamā gada sākumā.

Jaunizvēlētās Eiropas kultūras galvaspilsētas pēc žūrijas vērtējuma pretendēs arī uz Melinas Merkuri (grieķu: Μελίνα Μερκούρη) vārdā nosaukto naudas balvu 1,5 miljonu eiro apmērā.

Tavs komentārs par rakstu: