• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no izrādes ar Rēziju Kalniņu.Skats no izrādes "Oskars un Rozā dāma". Foto: Jānis Deinats

Liepājas «Lielā dzintara» Eksperimentālo skatuvi atklās Dailes teātris

Ar Rēzijas Kalniņas monoizrādi „Oskars un Rozā dāma” 30. oktobrī tiks atklāta Liepājas koncertzāles Lielais dzintars Eksperimentālā skatuve.  Režisora Viestura Meikšāna iestudētā izrāde bija Dailes teātra šīs sezonas pirmā pirmizrāde.

Mazajam Oskaram ir palikušas tikai kādas desmit dzīves dienas. Par viņu rūpējas žēlsirdīgā māsa rozā kostīmā. Un Oskars spēlē spēli – katru dzīves dienu viņš izdzīvo desmit savas dzīves gadus, tādējādi nodzīvojot garu, laimīgu, piesātinātu dzīvi. Viņš izaug, kļūst pieaudzis, iemīlas, apprecas, izjūt „pusmūža krīzi”, noveco. Turklāt vēl katru dienu Oskars raksta vēstules Dievam. Dievs šīs vēstules ņems vērā un izteiktās vēlēšanās izpildīs.

Franču rakstnieka Ērika Emanuela Šmita (Éric-Emmanuel Schmitt, dz. 1960) stāsts „Oskars un Rozā dāma” (Oscar et la Dame rose, 2002) ir gudri skumjš un aizkustinoši maigs, tomēr paradoksālā kārtā tas ir arī jautrs, piedāvājot paskatīties uz iluzoro dzīvi ar pilnasinīgu apliecinājumu.

Stāstu dramatizējis un tulkojis Viesturs Meikšāns. Viņa pārziņā ir arī telpas, kostīmu un mūzikas izvēle. Radošajā komandā ir arī video mākslinieceDace Sloka un gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko.

Izrāde „Oskars un Rozā dāma” uz Liepājas koncertzāles Lielais dzintars Eksperimentālās skatuves 30. oktobrī tiks spēlēta plkst. 16.00 un 19.00.

Tavs komentārs par rakstu: