• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Liepājas Simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā.Liepājas Simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā. Foto: Jānis Vecbrālis/lsm.lv

Liepājas simfoniskais orķestris piedāvā Bēthovena 7. simfoniju

Liepājas Simfoniskā orķestra tieši pirms gada iesākto tiešraižu koncertu ciklu “Simfonija Tuvāk” 21. janvārī plkst. 19.00 noslēgs Ludviga van Bēthovena (Ludwig van Beethoven, 1750-1827) Septītā simfonija, ko pie diriģenta pults interpretēs Guntis Kuzma, informē lsm.lv.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

1812. gadā radītā Septītā simfonija ir hrestomātisks šedevrs, viens no Bēthovena labākajiem darbiem – vismaz tā viņš pats to pieteica saviem klausītājiem pirmatskaņojumā 1813. gadā Vīnē. Katrā ziņā tas ir viens no viņa interesantākajiem darbiem – skaista mūzika ar zīmīgu lēno daļu, kas šodien nonākusi teju popmūzikas statusā, norāda koncerta veidotāji.

Mūzikas pētnieki šā skaņdarba radīšanas laiku sauc par Bēthovena dzīves vislaimīgāko posmu, kad komponists bijis radošu spēku pilnbriedā, iemīlējies un publikas novērtēts. Tas ir laiks, kad Bēthovens rada vienu šedevru pēc otra. Viņa Septītā simfonija tiek apbrīnota par milzīgo, vitālo, trakulīgo enerģiju, kas tajā ielikta. Mūziķiem tā ir liels izaicinājums.

“Simfonija Tuvāk” pārraides iesākas ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža un koncertprogrammas diriģenta sarunu, kas atklāj simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas.

Koncerta tiešraide būs skatāma internetā un ilgs aptuveni stundu bez starpbrīža. Bezmaksas tiešraidi varēs vērot gan Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapas video galerijā, kur aizvien ir brīvi pieejamas skatīšanai visas līdz šim ciklā izskanējušās simfonijas, gan orķestra Facebook” lapā, gan arī portālā LSM.

Tavs komentārs par rakstu: