• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Lietuviete ar sejas maskuNo 17. jūnija uzpurņus Lietuvā nēsās tikai tie, kas bez tiem nespēj iztikt. Foto: AFP/Scanpix

Lietuvā atcelta «kovidpanikas» karantīna

No 17. jūnija Lietuvā no atcelts “Covid-19” panikas dēļ noteiktais karantīnas režīms. Taču, atšķirībā no Latvijas, Lietuvas valdība šo režīmu patiešām ir atcēlusi nevis pārdēvējusi par “ierobežojumiem”. Precīzāk, saglabāti tikai daži ierobežojumi un arī tiem saredzams gals.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Līdz ar karantīnas atcelšanu spēkā vairs nav arī obligātā prasība iedzīvotājiem sabiedriskās vietās izmantot sejas maskas.

Tomēr tirdzniecības, pakalpojumu un izklaižu vietās joprojām jānodrošina dezinfekcijas līdzekļu pieejamība un “sociālā distencēšanās” vismaz viena metra atstatumā starp cilvēkiem (interesanti, ka, beidzoties kovidpanikai, arī citās valstīs izrādās, ka koronavīruss spēj nolidot 1 nevis 2 metru attālumu).

Vismaz reizi stundā jāvēdina telpas un vismaz divreiz dienā jādezinficē virsmas.

Lietuviešu mediķiem atļauts tiešs kontakts ar pacientiem, bet vienīgi gadījumos, ja  attālināta palīdzība nav iespējama.

Ja iespējams nodrošināt nepieciešamo higiēnas prasību izpildi, klātienē var notikt pirmsskolas izglītības un bērnu neformālās izglītības nodarbības. 

Vēl vismaz līdz 16. jūlijam turpināsies Eiropas Savienības iekšējo robežu kontrole lidostās un Klaipēdas jūras ostā, tomēr  cilvēkiem, kuri Lietuvā iebrauc pa sauszemes ceļiem, dokumentus vairs nepārbauda.

Tavs komentārs par rakstu: