• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Spiegu apmaiņas operācijaSpiegu apmaiņas operācija Lietuvas-Krievijas-robezkontroles punktā. Pretī brīvībai soļo Sergejs Moisejenko. Ekrānšāviņš no: Euronews

Lietuva pievienojas starptautiskajai spiegu «brālībai»

Lietuva un Krievija ir veikušas klasisku spiegu apmaiņu. Lai šī apmaiņa varētu notikt juridiski korekti, mūsu dienvidu kaimiņu parlaments ir izdarījis īpašus grozījumus Krimināllikumā. Līdz ar to varam konstatēt, ka Lietuva ir pievienojusies tām valstīm, kas atzīst “spiegu spēļu” noteikumus un tradīcijas.    

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) ar īpašu dekrētu apžēloja divus par spiegošanu notiesātus Krievijas pilsoņus – Nikolaju Fiļipčenko (Николай Филипченко) un Sergeju Moisejenko (Сергей Моисеенко), kuri kopš 2017. gada izcieta cietumsodu Lietuvā. Abi Krievijas spiegi tika apmainīti pret diviem lietuviešu un vienu norvēģu kolēģi, kuri atradās ieslodzījumā Krievijā.

2016. gadā Krievijas Kaļiņingradas apgabalā par spiegošanu notiesātais Lietuvas un Krievijas dubultpilsonis Jevgenijs Mataitis (Jevgenijus Mataitis) un 2015. gadā Maskavā par to pašu notiesātais lietuvietis Aristids Tamošaitis (Aristidas Tamošaitis) jau atgriezušies pie ģimenēm, informē Lietuvas prezidenta kanceleja.

Apmaiņas operācija notika vienā no abu valstu robežkontroles punktiem. Lietuvas Valsts drošības departamenta (Lietuvos valstybės saugumo departamentas) direktors Darjus Jaunišķis (Darius Jauniškis), uzsver: “šī starptautiskā operācija bija rūpīgi plānota, un to veica pieredzējuši izlūkdienesta darbinieki”.

Šajā operācijā Lietuvai nodots arī bijušais Norvēģijas robežsargs Frūde Bergs (Frode Berg), kuram šogad Krievijas tiesa piesprieda 14 gadu ieslodzījumu par spiegošanu. Bergs nogādāts Norvēģijas vēstniecībā Viļņā. 

Tavs komentārs par rakstu: