• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas robežsargs pārbauda dokumentus autovadītājaiLietuvieši tagad teorētiski drīkst iebraukt Latvijā. Mēs Lietuvā gan nē. Foto no: skaties.lv

Lietuva saviem pilsoņiem atver robežu

Starp trim Baltijas valstīm Latvijā koronavīrusa izplatības un “Covid-19” sērgas izplatības statistika kopš sākta gala ir bijusi labvēlīgākā. Pagājušās nedēļas nogalē, nesamazinot testēšanas apjomu, konstatēti tikai daži infekcijas gadījumi. Tomēr Latvijas galvenie mediķi – ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš, veselības ministre Ilze Viņķele un finanšu ministrs Jānis Reirs – turpina visus baidīt un brīdināt, ka cerības jau nākamnedēļ sagaidīt karantīnas režīma mīkstināšanu var izrādīties veltas.  

 InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Turpretim kaimiņvalsts Lietuva turpina atvieglot jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus. Marta vidū Lietuva aizliedza saviem pilsoņiem izbraukt no valsts, izņemot tos, kuri strādā vai dzīvo ārvalstīs, bet no šodienas, 4. maija Lietuvas pilsoņiem atļauts izbraukt no valsts bez jebkādiem ierobežojumiem. Atgriežoties ierobežojumi gan saglabāti: visiem Lietuvas pilsoņiem, kas iebrauc valstī no ārzemēm, obligāti jāievēro 14 dienu karantīna.

Turpretim ārvalstu pilsoņiem iebraukt Lietuvā joprojām ir aizliegts. Izņēmums ir komerciālo transporta līdzekļu vadītāji, diplomāti un karavīri. Ārvalstu pilsoņiem joprojām paliek pilnībā slēgtas Polijas un Krievijas robežas,– viņiem no Lietuvas ir ļauts iebraukt tikai Baltkrievijā un Latvijā.

Tavs komentārs par rakstu: