• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Protestētāji MinskāVisai histēriskā Baltkrievijas opozīcijas cīņa guvusi jaunas cerības. Foto: Euronews

Lietuva un Polija pret Baltkrieviju: «va bank»!

Starptautiskajā praksē doplomātisko attiecību pārtraukšana ar kādu valsti ir pēdājais solis pirms kara pieteikšanas. Lietuva un Polija ir paziņojušas, ka atsauc savus vēstniekus Baltkrievijā uz konsultācijām. Tas notika trīs dienas pēc tam, kad Baltkrievija atsauca savus vēstniekus Polijā un Lietuvā. Pagaidām tas vēl nav pilnīgs diplomātijas fiasko, bet tuvu tam.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Cienījamos gados esošajam Aļaksandram Lukašenkam (Аляксандр Лукашэнка) nervi neizturēja pirmajam, un viņš atļāvās tik asi reaģēt uz Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret Baltkrievijas amatpersonām, kas apsūdzētas “vēlēšanu falsifikācijā un cilvēktiesību pārkāpumos”.  Atsaucot savus vēstniekus, Baltkrievija oficiāli aicināja Lietuvu un Poliju samazināt savu diplomātu skaitu, kas stacionēti šajā valstī.

Poļi un lietuvieši, bez šaubām, labprāt izmantoja šo iespēju pabakstīt ar pirkstu Lukašenkas virzienā – sak, tu, tarakān, biji pirmais!

Lai nu kā, tas ir viens trekns punkts Lukašenkas pretinieku labā. Jā, Polija un Lietuva nekādi negribēja likties mierā un centās kurbulēt opozīcijas protestus Baltkrievijā. Jā, Lietuva pat ir devusi patvērumu baltkrievu brīvības cīņas simbolam Svjatlanai Cihanouskai (Святлана Ціханоўская), tomēr Lukašenka nu ir skaidri parādījis savu vājumu.  

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius), teikdams, ka “Lietuva, neraugoties uz vēstnieka atsaukšanu, grib saglabāt ar kaimiņvalsti Baltkrieviju diplomātiskās attiecības vēstnieku līmenī”, visdrīzāk, liekuļo, tomēr viņš to var atļauties – Lukašenka tiešām situāciju ļāva traktēt tā, ka tieši viņš “smiltis mest acīs” sāka pirmais.

Tāpēc Lietuvas un Polijas (bet aiz tām arī visas ES) diplomāti var droši iet va bank: vainīgais jau ir iezīmēts un daļēji pat sodīts.

Tavs komentārs par rakstu: