• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Nojauktais dzelzceļa posms LietuvāTe bija dzelzceļš. Un būs. Foto no: miestos.lt

Lietuvas valdība nolemj atjaunot sliedes Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posmā

LETA—BNS

Lietuvas valdība trešdien nolēma atjaunot nojaukto Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posmu, kā arī uzdeva valsts dzelzceļa uzņēmumam "Lietuvos geležinkeliai" pārsūdzēt Eiropas Komisijas (EK) noteikto gandrīz 28 miljonu eiro sodu par šī dzelzceļa posma nojaukšanu, lai panāktu naudassoda atcelšanu vai summas samazināšanu.

"Nolemts uzdot "Lietuvos geležinkeliai" vērsties [tiesā], lai atceltu vai samazinātu sodu. Bet saistībā ar [dzelzceļa] posma uz Reņģi funkcionēšanas atjaunošanu – pirmām kārtām, "Lietuvos geležinkeliai" ir jāsagatavo projekts, jāsaskaņo tas ar Eiropas Komisiju, bet valdībai ir jāizlemj, kur ņemt finanses," pēc Lietuvas valdības sēdes žurnālistiem Viļņā teica satiksmes ministrs Roks Masjulis (Rokas Masiulis).

Viņš uzsvēra, ka Lietuvai esot argumenti par labu soda atcelšanai vai tā iespējamai samazināšanai.

EK 2. oktobrī paziņoja, ka nosaka Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmumam "Lietuvos geležinkeliai" nepilnu 28 miljonu eiro naudassodu par konkurences ierobežošanu, nojaucot šo sliežu ceļa posmu.

Iepriekš Lietuvas dzelzceļa uzņēmuma vadītājs Mants Bartuška (Mantas Bartuška) sacījis, ka "Lietuvos geležinkeliai" ES Tiesā pārsūdzēs EK noteikto naudassodu, mēģinot panākt tā samazināšanu un vienlaikus aizstāvēt savu reputāciju, taču arī norādījis, ka uzņēmums tuvākajā laikā varētu sākt atjaunot pirms gandrīz desmit gadiem noārdīto dzelzceļa posmu starp Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcu Lietuvā un Reņģi Latvijā, lai tādējādi novērstu pārkāpumu.

Tavs komentārs par rakstu: