• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Spodrības" produkcijas paraugiSadzīves ķīmijas pircējiem diezin vai kas mainīsies. Publicitātes foto: Spodrība

Lietuvieši nopērk «Spodrību», nosaucot to par «apvienošanos»

Noslēgts “apvienošanās darījums” starp diviem reģiona sadzīves ķīmijas ražotājiem – Latvijā reģistrēto AS “Spodrība” un Lietuvas kompāniju “Naujoji Ringuva”, ziņo lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Realitātē tas nozīmē, ka “Naujoji Ringuva” kļuvusi par 100% “Spodrības” kapitāldaļu īpašnieci. Darījumu finansēja “Swedbank” Lietuvā.

AS “Spodrība” dibināta 1921. gadā un ir lielākais sadzīves ķīmijas, ķermeņa kopšanas, augu barības un dezinfekcijas līdzekļu ražotājs Latvijā, kura produkcija ieguvusi oficiālo “EU Ecolabel”  marķējumu. Uzņēmuma portfelī ir tādi zīmoli kā “Seal”, “Eco”, “Kastanis”. “VITO” u.c. 2020. gadā uzņēmuma apgrozījums pārsniedza 8,2 miljonus eiro.

“”Spodrība” ir neapšaubāms līderis videi draudzīgu tīrīšanas līdzekļu ražošanā Latvijā, taču spēku apvienošana ar citu reģiona spēlētāju ļaus tam kļūt arī par reģionālo līderi. Mēs uzskatām, ka “Naujoji Ringuva” ir labākais partneris šim mērķim,” pauž AS “Spodrība” valdes priekšsēdētājs un patiesais labuma guvējs Fridriks Ingi Fridrikssons (Fridrik Ingi Fridriksson).

Darījuma summu puses vienojušās neatklāt, norāda “Prudentia” valdes locekle Elina Morozļi. Ar Latvijas politisko eliti saistītais uzņēmums “Prudentia” darījumā pārstāvēja Latvijas uzņēmuma akcionāru intereses. 

Tavs komentārs par rakstu: