• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"LNSO vasarnīca 2021" reklāmaKā mūslaikos pieņemts, arī "Gors" mīl tikai vakcinēto publiku. Publicitātes attēls: Gors

«LNSO vasarnīca» Latgales vēstniecībā «Gors»

Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”, no 20. līdz 22. augustam norisināsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra festivāls “LNSO vasarnīca 2021”. Festivālā izskanēs koncerti kā maziem, tā lieliem mūzikas baudītājiem, informē lsm.lv.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Festivāla programmā – Raimonds Pauls un naktstauriņi, krievu-lietuviešu pianists Luks Geņušs un Pētera Čaikovska (Петр Чайковский, 1840-1893) ikoniskais Pirmais klavierkoncerts (1873-1874), eksperimentētāja Matīsa Čudara jaundarbs, kā arī Intara Busuļa un Latvijas Radio bigbenda tandēms.

“LNSO vasarnīca” ir LNSO vasaras festivāls ar klasiskām un neakadēmiskām programmām. Festivāla ideja – doties prom no galvaspilsētas tuvāk citu Latvijas koncertzāļu klausītājiem. Festivāls iepriekš skatītājus priecējis gan Cēsīs, gan Ventspilī, bet septītajā norises gadā tas atgriežas Rēzeknē, kur festivāls iepriekš norisinājies divreiz.

Kā ierasts, festivālā nebūs aizmirsti arī jaunākie klausītāji. 20. augustā plkst. 19.00 Rēzeknes kamerorķestris (Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi kopā ar LNSO mūziķiem) diriģenta Jāņa Stafecka un režisores Unas Rozenbaumas veidotajā iestudējumā pirmoreiz rādīs Andra Vecumnieka un Ineses Zanderes kopdarbu “Pasaka par mūzikas instrumentiem”.

21. augustā notiks režisora Elmāra Seņkova muzikālā izrāde pusaudžiem “Otello”, kas veidota, lai iepazīstinātu jauniešus ar Viljama Šekspīra (William Shakespeare,1564-1616) slavenās lugas notikumiem caur objektiem, kas ir ap mums – ikdienā, sadzīvē vai noteiktās dzīves situācijās. Izrādes mūzikas autors – Ernests Mediņš.

22. augustā tiks izrādīta muzikālā pasaka “Kaķpēdiņu skola”, kuru režisors Edgars Niklasons veidojis, par pamatu ņemot Herberta Dorbes (1894-1983) stāstu “Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī” (1971).

Bērniem un jauniešiem īpaši veltītos notikumus līdz 12 gadu vecumam varēs apmeklēt bez “Covid-19” vakcinācijas sertifikāta vai testa. Savukārt apmeklētājiem, kas vecāki par 12 gadiem, ieeja iespējama, uzrādot negatīvu “Covid-19” testu. Jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem tests pirms ieejas koncertos tiks nodrošināts bez maksas.

Vairāku koncertu tiešraides varēs vērot portālā LSM.

Tavs komentārs par rakstu: