• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Longailendas koncetrkora kopbildeLongailendas koncertkoris. Publicitātes foto

Longailendas koris koncertēs Sv. Pētera baznīcā

Šovasar Rīgā un Latvijā skanējušas vairāku Amerikas pilsētu koru balsis – nu viesu statusā būs Longailendas koncertkoris (Long Island Symphonic Choral Association), kas Rīgas Sv.Pētera baznīcā koncertēs sestdien, 16. jūlijā, plkst. 18:00. Kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Tomass Šmits (Thomas Schmidt).

Longailendas koncertkoris piedāvās no citiem koriem atšķirīgu programmu – tajā būs tikai divi opusi, kurus vieno mīlestības tēma. Viesi dziedās par mīlestību, kas dara mūs labākus un paceļ pāri ikdienas grūtībām, tāpēc šī būs skaista, muzikāla un vitāla dāvana, kas vieno kontinentus.

Johannesa Brāmsa (Johannes Brahms) “Valši mīlasdziesmas” (Liebeslieder Walzer) korim un klavierēm četrrocīgioriģinālā komponēti vokālajam kvartetam ad libitum un klavierēm četrrocīgi – kā tipisks mājas muzicēšanas paraugs saviesīgai gaisotnei draugu lokā. Taču komponists pieļāvis arī brīvas iespējas darbu atskaņot gan tikai klavierēm, gan arī izvērst līdz kora skanīgumam.

Otra skaņdarba “Mīlas gadskārtas”(Seasons of Love / American Liebeslieder) autors ir kora dibinātāja Gregs Smits (Gregg Smith). Viņš kori izveidoja 1968. gadā un vadīja līdz pat 2009. gadam, kad tā vadību pārņēma diriģents Tomass Šmits, kura vadībā koris muzicēs Rīgā. Tomass Šmits ir mūziķis ar daudzpusīgu izglītību, vairākiem akadēmiskajiem grādiem un lielu pieredzi gan garīgās, gan laicīgās mūzikas laukā.

Longailendas koncertkoris uzstāsies kopā ar koncertmeistariem Irēnu Kimu(Irene Kim) un Mailzu Mesikotu (Miles Massicotte), kā arī ar solisti Vivjēnu Grizli Žabēru (Vivienne Grizzle-Jaber).            

Ieeja koncertā ir bez maksas.

Tavs komentārs par rakstu: