• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bruņoti vīri Luhanskas centrāBruņotie vīri Luhanskas centrā. Foto no: новости-луганска.ru

Luhanskas centru ieņēmuši «neatpazīstami militāristi»

Austrumukrainā pašpasludinātās “Luganskas tautas republikas” (LTR) galvenās pilsētas Luhanskas centru otrdien ir ieņēmuši bruņoti cilvēki militārās uniformās bez pazīšanās zīmēm. Noslēpumainie militāristi bloķē LTR administratīvās ēkas, tajās nevienu nedz ielaižot, nedz izlaižot. Luhanskas pilsētas interneta vietne informē, ka pilsētā ir ieradusies arī bruņutehnika, bet militāristi ignorējot LTR vadoņa Igora Plotņicka (Игорь Плотницкий) pavēli aizvākties no pilsētas.

Atbildot uz žurnālista jautājumu, viens no bruņotajiem vīriem paziņojis, ka viņi “strādājot kopā ar [Ukrainas policijas specvienības] “Berkut” (Беркут) darbiniekiem”, bet nekādi nepaskaidroja savas rīcības motīvus. Daudzi Luhanskas iedzīvotāji uzskata, ka šo akciju, iespējams, ir sarīkojusi LTR “Iekšlietu ministrijas” vadība, atbildot uz Plotņicka rīkojumu atbrīvot no amata “republikas iekšlietu ministru” Igoru Kornetu (Игорь Корнет), pret kuru ir sākts kriminālprocess (tā iemesli netiek atklāti).

Atsevišķi komentētāji bruņotos cilvēkus saista ar “zaļajiem cilvēciņiem”, kas savulaik pirms “referenduma” parādījās Krimā, daudzu Latvijas propagandistu bieži citētais “eksperts” – Ukrainas organizācijas “Informatīvā pretošanās” (Інформаційний спротив) koordinators un Ukrainas parlamenta deputāts Dmitro Timčuks (Дмитро Тимчук) jau pasteidzies paziņot, ka Luhansku “ieņēmusi Krievijas armija”.

Neitrālāki eksperti sliecas domāt, ka tā ir pašpasludinātās LTR iekšējās politiskās cīņas izpausme. Proti, Plotņickis nevēloties, lai viņa vadītā LTR apvienotos ar citu promaskavisko separātistu pasludināto “Doņeckas tautas republiku”. Kornetam šajā ziņā esot pretējs viedoklis.

Tavs komentārs par rakstu: