• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
 “ABLV Bank Luxembourg” ēka “ABLV Bank Luxembourg” ēka. Publicitātes foto: ABLV

Luksemburgā ABLV turpina darboties, un tiesa atļāvusi to pārdot

Latvijā plosītās “ABLV bank” meitasuzņēmums Luksemburgā turpina darboties, un tiesa ir atļāvusi to pārdot. ABLV atzīst, ka tas ir “labākais no iespējamajiem risinājumiem”.

Luksemburgas komerctiesa (Tribunal de Commerce de Luxembourg) ir atļāvusi “ABLV Bank” pārdot tās meitasbanku Luksemburgā. ABLV grupas komunikācijas vadītājs Artūrs Eglīti informē, ka Luksemburgas komerctiesa piektdien noraidīja regulatora lūgumu par “ABLV Bank Luxembourg” likvidāciju. Tiesa iecēla divus ārējos administratorus, kuri bankā strādās tuvākos sešus mēnešus, līdz banka atradīs jaunus pircējus.

"Līdz ar tiesas lēmumu Luksemburgas regulators “Commission de Surveillance du Secteur Financier” (CSSF) pārtrauks savu darbu “ABLV Bank Luxembourg” kā pagaidu administrators,” uzsver Eglītis. Ar Luksemburgas tiesas lēmumu saglabāts bankas aizsardzības statuss ar maksājumu ierobežojumiem.

“”ABLV Bank” ir pārliecināta, ka šis ir labākais iespējamais iznākums Luksemburgas bankas klientiem un darbiniekiem. Banka ir gandarīta, ka Luksemburgas bankas darbība atzīta par stabilu. Turklāt pagājušajā nedēļā banka Luksemburgā pierādīja, ka tā spēj ātri savākt nepieciešamo likviditātes apjomu, lai izpildītu visus ārējo pārskaitījumu pieprasījumus,” skaidro Eglītis, piebilstot, ka potenciālie investori jau ir izrādījuši interesi par Luksemburgas bankas iegādi.

Eglītis atzīmēja, ka Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumi tika pieņemti attiecībā uz visiem grupas uzņēmumiem. Taču ABLV meitasbankas Luksemburgā kapitāla pietiekamības rādītājs ir 29% salīdzinājumā ar likumā noteiktajiem 10,5%, bet likviditātes seguma rādītājs ir 383%, kamēr likumā noteiktais minimums ir 100%. Bankai arī nav slikto aizdevumu.

Jāpiebilst – Luksemburgā šis jautājums acīmredzot nav politizēts, un ASV institūciju apgalvojumi netiek pieņemti bez pierādījumiem.

Tavs komentārs par rakstu: