• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Anda Čakša un Arvils AšeradensBijusī veselības ministre Anda Čakša "Vienotības" līderim Arvilam Ašeradenam: nu, redzi, mūsu intereses ir pilnīgi identiskas! Foto: Reinis Inkēns/Saeima

LVSADA: nekas nemainās jeb Latvijas «Alkāida» īsteno savus plānus

“Alkāidas” epigoņi Latvijā (šeit) klusēdami un nešaubīdamies turpina savu melno darbu. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) kārtējo reizi ir pie kāda – šoreiz pie pie 13. Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces un “pārējiem deputātiem” – griezusies ar aicinājumu “nodrošināt Veselības aprūpes finansēšanas likuma normu ievērošanu 2020. gada un vidēja termiņa valsts budžeta projektu izstrādē”.

Dzintars Zaļūksnis

LVSADA atklātajā vēstulē uzsvērts, ka valdības nevēlēšanās 2020. un 2021. gada valsts budžetā paredzēt likumā noteikto papildu finansējumu nozarei un darba samaksas palielināšanai nozares darbiniekiem ir būtiski iedragājusi valsts iedzīvotāju uzticību valdības solījumiem par veselības aprūpes pieejamības un kvalitātes uzlabošanu.

Varat trīsreiz minēt, ko darīs “Alkāidas” mācekļi. Pareizi – neko!

Tāpēc ka pēdējos 10 gados viņi jau ne vienreiz vien ir parādījuši: viņu plāniem pilnīgi atbilst tas, ka “līdzekļu trūkumam un kvalificēta personāla trūkumam veselības aprūpes nozarē jau līdz šim bija smagas sekas”: atbilstoši Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organization for Economic Co-operation and Development, OECD) un Eiropas Komisijas (EK) jaunākajiem datiem, gada laikā Latvija zaudē aptuveni 7600 cilvēku, kurus Eiropas Savienības (ES) vidējam līmenim atbilstošas veselības aprūpes apstākļos mediķi būtu varējuši glābt. Pieskaitot nerimstošo imigrāciju, Latvijas “Alkāida” var būt ļoti apmierināta ar sasniegtajiem rezultātiem.

To apliecina EK, Pasaules Banka (World Bank) un mūsu pašu Valsts kontrole, kuras konstatējušas, ka viens no galvenajiem problēmu cēloņiem Latvijas veselības aprūpē ir darba roku trūkums, ko izraisījušas zemās algas. Gan EK, gan OECD jaunākie ieteikumi Latvijai paredz būtisku valsts finansējuma palielināšanu veselības aprūpei, lai uzlabotu tās pieejamību un kvalitāti. Tikai šāda tipa ieteikumi mūsu valdošajiem cilvēciņiem ir kā pīlei ūdens.

Lai glābtu valsts veselības aprūpes sistēmu un stiprinātu Latvijas kā tiesiskas un sociāli atbildīgas valsts reputāciju, LVSADA aicina 13. Saeimu “steidzami rīkoties, lai atbilstoši valsts iedzīvotāju interesēm un Latvijas starptautisko sadarbības partneru ieteikumiem nodrošinātu Veselības aprūpes finansēšanas likuma normu ievērošanu turpmāko gadu valsts budžeta veidošanas procesā”. Vai pašai LVSADA nav nojucis skaits, kuro reizi arodbiedrība mūsu savēlētos deputātus aicina? Jā, stājoties amatā, viņi ir devuši zvērestu ievērot Latvijas Republikas likumus. Nu un? Paši, tā teikt, pūta, tauta dega.

Ja Latvijas Republikas likumi neatbilst vietējās “Alkāidas” plāniem, tad jo ļaunāk šiem likumiem!

Tavs komentārs par rakstu: