• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Attēls par vakcinēšanos.Iespējams, vakcīnas kādu glābj. Iespējams, tās glābj pat lielāko daļu. Iespējams... Attēls: Getty Images

LVSADA: nosakot obligātu vakcinēšanos, valdība neuzņemas atbildību par sekām

Man ir savi iemesli, kāpēc negrasos potēties pret “Covid-19”. Šie iemesli man šķiet pietiekami nopietni, taču par tiem nediskutēšu. Tā vietā aiz kliedzošās propagandas muguras ievācu ticamas informācijas kripatas un savietoju ar to, par ko esmu pārliecinājies. Jebkurā gadījumā savu viedokli esmu gatavs mainīt, taču pašlaik nav ne mazākā pamata to darīt.

Dzintars Zaļūksnis

Arī organizācija, kam es personīgi uzticos – Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), pret šo procedūru izturas piesardzīgi. Nule izplatītajā relīzē LVSADA vērš sabiedrības uzmanību uz to, ka valdība, 28. septembrī nosakot vakcinēšanos pret “Covid-19” par obligātu vairākās darbinieku grupās, nav skaidri noteikusi valsts atbildību un atbalstu gadījumā, ja darbiniekam nāktos ciest no vakcinācijas blaknēm.    

Te es vēlētos piebilst, ka Latvijas politiskie labieši jau kopš kovidpanikas sākuma izgudris ietur nezinīšu pozīciju – sak, nekādu blakņu nav, tas, ko jūs jūtat un redzat, ir pavisam kas cits. VAKCĪNAS GLĀBJ – un punkts!  

Taču, aizrāda LVSADA, atbilstoši jaunākajiem Eiropas Zāļu aģentūras (European Medicines Agency, EMA) datiem, “starp nopietnām “Covid-19” vakcīnu blaknēm, kas sastopamas reti vai ļoti reti, ir akūta perifēra sejas paralīze, sejas tūska, tromboze ar trombocitopēniju un  Gijēna-Barē (Guillain-Barré) sindroms. Tādu nopietnu blakņu kā anafilakse, miokardīts, perikardīts, rokas tūska un kapilāru caurlaidības sindroms sastopamība vēl tiek pētīta. Visām Latvijā lietotajām vakcīnām ir tirdzniecības atļauja ar nosacījumiem, kas paredz papildu monitorēšanu”.

Diezin vai EMA ir ienācis prātā, ka latviešu valodā angļu vārds monitoring nozīmē neredzēt, nepamanīt, neziņot. Nu, oficiāli ne gluži, bet Krišjāņa A.Kariņa un viņa lidojošās siles dienesta vajadzībām izstrādātajā vārdnīcā – pavisam noteikti!

Tāpēc Latvijā var nomirt ar kaut ko, kas galu galā tiek atzīts par “Covid-19”, toties nav iespējams ciest no vakcīnu blaknēm, jo tās atbilstoši lidojošās siles izpratnei tiek monitorētas

Tomēr, naivi uzsver LVSADA, “viens no Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas 27.01.2021. rezolūcijas Nr. 2361 (par “Covid-19” vakcinācijas ētiskajiem, juridiskajiem un praktiskajiem apsvērumiem) punktiem paredz, ka valstīm jānodrošina pienācīga kompensācija par kaitējumu, kas radies personai vakcinācijas dēļ.” 

LVSADA atgādina, ka Slovēnijas valdība 29. septembrī ir uz laiku apturējusi vakcināciju ar vienu no vakcīnām [“Johnson&Johnson” meitasuzņēmuma “Janssen” ražoto], jo tiek izmeklēti divi aizdomīgi nāves gadījumi, ko varētu būt izraisījusi vakcīna. Latvijā patlaban tiek izmeklēti vienpadsmit līdzīga rakstura gadījumi, taču valdība nevis aptur vakcināciju vai vismaz brīdina potenciālos potējamos, bet gan “ar drošu roku nosaka vakcināciju par obligātu bez skaidrām drošības garantijām!”

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris secina: “Vai nu valdība jau iepriekš ir stingri pārliecināta par izmeklēšanas rezultātiem, vai arī klaji ignorē nepieciešamību uzņemties atbildību par savu lēmumu sekām. Abos gadījumos ir viela nopietnām pārdomām.”

Njā, viela pārdomām... Tiem, kas domā, protams, nevis tiem, kam pietiek ar ticību.

Tāpēc, lūdzu, neuztveriet šo tekstu par mēģinājumu jūs atrunāt no potēšanās pret “Covid-19”! Ja jau pat valdība par jūsu veselību atbildību neuzņemas, kur nu to uzdrīkstēšos es, nieka pīslis!

Tavs komentārs par rakstu: